JBalvin, iki dilli bir zihinsel sağlık uygulamasının lansmanı ile dijital sağlık alanına giriyor • Teknolojik Haberler


JBalvin, Prens Reggaeton’dan, zihinsel sağlık mücadeleleri ve iyileşme yolculuğu hakkında hayranlarıyla samimi oldu. Şimdi, yolculuğunun bir kısmını başlatarak üretiyor. OYEbir İspanyolca/İngilizce sağlıklı yaşam uygulaması.

Akıl sağlığı sorunlarıyla mücadele edenleri desteklemeyi amaçlayan uygulama, Balvin ve yaratıcı bir sağlıklı yaşam aktivisti ve oyunculuk CEO’su olan iki kurucu ortağı Mario Chamorro tarafından geliştirildi; Patrick Dowd, yaratıcı bir stratejist ve şirketin COO’su.

Balvin bir röportajda Teknolojik Haberler’a “Bu benim en büyük hayallerimden biri çünkü kalbimden geliyor” dedi. “Ben de herkes gibi bir insanım ve dünyayı zihinsel sağlıktan başlayarak daha iyi bir yer haline getirme misyonuna sahip olduğumu hissettim.” Şirket, kurucu ortak Balvin’in Baş Rüya Görevlisi veya CDO olacağını söylüyor. Bu, um, yaratıcı bir unvan olsa da, Balvin’in günlük operasyonlarda ne kadarına sahip olacağı veya büyük ölçüde pazarlama ve dağıtım çalışmaları için kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz. Şirket, Teknolojik Haberler Balvin’in kurucu ortak olmaktan başka rolünün, ekibi “daha büyük hayaller kurmaya” teşvik etmek olduğunu söyledi.

OYE tarafından yürütülen dahili bir araştırmaya göre, Latin Amerika’daki katılımcıların %92’si ruh sağlığı ve ruh sağlığı hizmetleri hakkında olumsuz bir anlayışa sahiptir. Teknolojik Haberler çalışmayı görüntülemek istedi ancak bir sözcü tarafından şirkete “özel bilgi” olduğu için paylaşamayacakları söylendi. Ancak, sağlanan istatistik, bir bildiri Amerikan Tıp Okulu Derneği tarafından yayınlandı. AMSA raporu, Latin toplumu içinde kültürel bir zihinsel sağlık damgası olduğunu ve zihinsel sağlık hizmetlerine erişmenin ne anlama geldiğine dair çok az bilgi olduğunu kaydetti. Ek olarak, ABD’deki Latinler, akıl sağlığı hizmetlerine beyaz meslektaşlarından %50 daha az erişiyor. ders çalışma Hispanic Health Care International’da yayınlandı.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı Balvin ve kurucu ortakları, OYE’nin iki dilli bir şekilde sunulmasını çok önemli bulduklarını söylediler.

“[We’re] Zihinsel ve duygusal sağlık hakkında konuşma şeklimizi, özel bir yük olarak görülen bir şeyden, hayatınızın yeni yönlerini yaratmak için yaratıcı bir fırsat olan bir şeye dönüştürmek”, eskiden marka inovasyonunun başkanı olan Dowd. & PayPal’daki işbirlikleri dedi. “Aslında bu ay kullanıma sunacağımız uygulamamızın iki sürümünü oluşturduk. Bunlardan biri tamamen İspanyolca, diğeri tamamen İngilizce ve ekibimiz ayrıca iki dilli ve Amerika’ya yayılmış durumda.”

İngilizceye çevrilen İspanyolca bir kelime olan Oye, takım için itici bir hedef haline gelen dinlemek anlamına gelir.

Resim Kredisi: OYE

Uygulama, kullanıcılara iki dilli sağlık uygulamaları ve günlük duygu kontrolleri sağlayacaktır. Kullanıcılar ayrıca duygularını nasıl daha iyi anlayabileceklerine dair rehberli eğitimler gibi yaratıcı sağlık egzersizlerinden de geçebilirler. Günlük sağlıklı yaşam uygulamaları 30 ila 45 dakika arasında sürebilir.

Uygulamayı 31 Ekim’den önce indiren kullanıcılar, bir aylık ücretsiz denemeye erişebilecek. Bu deneme süresinin ardından, kullanıcıların OYE’ye ve kaynaklarına erişmek için her ay 4,99 ABD doları ödemesi gerekecek.

OYE, iOS ve Android için uluslararası pazara girerken, Balvin’in itibarından daha fazlasını yapabileceğini kanıtlaması gerekecek.

Balvin, kariyerlerine startup ekleyen birçok ünlünün sonuncusu: Serena Williams ve risk sermayesine yaptığı yolculuk; Kim Kardashian’ın özel sermaye anlaşmacısı olması; ve “Selling Sunset” yıldızı Christine Quinn kripto tabanlı aracılık üzerinde çalışıyor. Grammy adayı sanatçı için, bir sağlıklı yaşam uygulamasının CDO’su olmak, şimdilik bir yan konser gibi görünüyor ve muhtemelen öyle kalacak.

Balvin, “Hepimiz hayal kuruyoruz ve büyük hayallerimiz var” dedi.[At OYE] Bu güzel uygulamayı yaratmak için gücümüzü, yeteneğimizi ve kapasitemizi bir araya getirdik.”

Ancak Oye, sağlık uygulamalarının ve dijital terapinin piyasayı aşırı doygun hale getirdiği bir alana giriyor. BetterHelp, TalkSpace, Headspace ve Calm, akla gelen platformlardan sadece birkaçıdır. Sağlık uygulamaları COVID-19 salgını sırasında patlama yaptı, ancak o zamandan beri sorgulandı pratikliği ve etkinliği için.

Teknolojik Haberler’a bir şey açıkça gösterildi: OYE, marjinal topluluklara etkin bir şekilde hizmet etmek için ortaklıklar istiyor.

“[JBalvin] Chamorro, reggaeton’da müziğinde en fazla işbirliğine sahip kişidir ve bu sayede işbirliği yaparak yükselen bir sanatçı ve reggaeton’un prensi olmayı başardı” dedi. “Çevremizde çok dikkatli ortaklıklar geliştiriyoruz ve OYE’nin sesini yükseltmek için bu şekilde çalışıyoruz.”

Şirket, uygulamasını kendi platformlarında daha iyi optimize etmek için Apple ve Google ile ortaklıkları olduğunu iddia ediyor.

Zihinsel sağlık damgasını kırmanın yolu uzundur, ancak Balvin bu girişimin bu damgaları yıkmaya ve “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye” yardımcı olacağını umuyor.

OYE, Collab Fund, 17Sigma, Expa, GreyMatter, Propeller Ventures, Gaingels, Alley Corp CEO’su Kevin’in katılımıyla MasterClass ve Outlier.org kurucu ortağı Aaron Rasmusen tarafından yönetilen 4.1 milyon dolarlık bir tohum öncesi tur şeklinde destek toplamayı başardı. Ryan, eski Amazon yöneticisi Jeff Wilke, Future Ventures Kurucu Ortağı Maryanna Saenko ve Coursera CEO’su Jeff Maggioncalda.

Bu turun fonları, içeriği daha da geliştirmek, pazarlamayı geliştirmek, uygulamayı kullanıcı geri bildirimlerine göre yükseltmek ve ekibin gelecek yıl sunmayı planladıklarını açıkladığı B2B tekliflerini tanıtmaya başlamak için kullanılacak.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/jbalvin-enters-the-digital-wellness-space-with-the-launch-of-a-bilingual-mental-health-app/

Yorum yapın