Japonya’nın sağlık teknolojisi Ubie, ABD’deki genişlemesini 19 milyon dolarlık C Serisi genişletme ile beslemek istiyor • Teknolojik Haberler


UbieYapay zeka destekli semptom denetleyici uygulaması ve hastane Hizmet Olarak Sunulan Yazılım ürünleri sağlayan Tokyo merkezli bir girişim olan . önceki Seri C turu. Bu, sağlık teknolojisi girişiminin toplam finansmanını Seri C’de 45,2 milyon dolara getiriyor.

Ubie Kota Kuto’nun kurucu ortağı ve CEO’suna göre, uzatma turu %90 öz kaynak ve %10 borç finansmanından oluşuyor. Bu turla Ubie, 2017’deki başlangıcından bu yana toplam 76 milyon dolar topladı.

Başlangıç, şirket değeri hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak durumu bilen ve adının gizli kalmasını isteyen bir kaynak, Teknolojik Haberler’a değerinin şu anda 250 milyon dolar olarak tahmin edildiğini söyledi. En son fonlamadaki yatırımcılar arasında Sogo Medical, AAIC Investment, Japan Impact Investment, Rakuten Capital, Shoko Chukin Bank, Japan Finance Corporation ve Mizuho Bank yer alıyor.

Ubie, geliri sağlık hizmetleri platformunu büyütmek ve Ağustos ayında Singapur’a girdikten sonra ABD’deki penetrasyonunu artırmak için kullanmayı planlıyor. Başlangıç ​​başlatıldı semptom denetleyici uygulaması bu yılın başlarında ABD’de ve Ekim ayında bir ABD yan kuruluşu açtı. Kuto, Teknolojik Haberler’a coğrafi ve kültürel geçmişi göz önüne alındığında Singapur’un tıbbi sisteminin Japonya’nınkine benzediğini ve bu nedenle şirketin Singapur’un “küresel genişleme için uygun bir ilk adım” olacağına karar verdiğini söyledi.

Kuto, satış noktasının, birçoğunun Doğu Yakası’nda ofisi bulunan ilaç şirketleriyle ortaklıkları artırmak için görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Kuto, önümüzdeki yılın başlarında bir avuç ortaklık anlaşmasını sonuçlandırıp duyurmayı beklediklerini de sözlerine ekledi.

Ubie, kullanıcılar için AI özellikli bir semptom denetleyicisi geliştiren tek sağlık teknolojisi şirketi değil. Boston merkezli bir girişim, Şamandıra Sağlığı, AI kullanarak bir semptom kontrol uygulaması oluşturdu; berline merkezli Ada Health ayrıca yapay zeka odaklı bir semptom değerlendirme uygulaması geliştirdi; ve IBM’in Mediktor’u semptom değerlendirmesi olan kişilere yardımcı olur. Kuto, Ubie’nin Ubie for Hospital adlı bir B2B ürünü, AI Monshin olarak da bilinen bir B2B ürünü ve bireysel kullanıcılar için bir B2C uygulaması sunduğuna dikkat çekti. Hastaneler için Ubie, doktorların hastaların geçmişlerini not alma sürelerini azaltmalarına olanak tanıyarak, hastaların doktorlarla görüşmeden önce beklerken tablet aracılığıyla ön görüşme yapmalarını sağlayan bir tıbbi anket yazılımıdır.

“Yaklaşık 50.000 tıbbi araştırma makalesinden elde edilen verilere dayanarak [created by more than 50 physicisans]Al Monshin [automatically] 3.500 tür soru verisinden yaklaşık 20 soru seçip soruyor” dedi.

Tıp doktoru Yoshinori Abe ve mühendis Kubo tarafından ortaklaşa kurulan Ubie, Japonya’daki 1.100’den fazla tıp kurumunun Ubie’nin AI Monshin’ini kullandığını iddia ediyor. Şirketin ayrıca semptom denetleyici uygulamasının aylık 7 milyondan fazla aktif kullanıcısı (MAU’lar) var. Ubie yaklaşık 200 kişiyi istihdam etmektedir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/12/09/japans-health-tech-ubie-wants-to-fuel-its-u-s-expansion-with-19m-series-c-extension/

Yorum yapın