İşten çıkarmalar devam ederken bile BT uzmanlarına olan talep yüksek olmaya devam ediyor


Teknoloji sektöründe yüksek profilli işten çıkarmalar devam etse bile, deneyimli BT uzmanlarına olan talep yüksek olmaya devam ediyor. yeni bir rapor BT istihdam danışmanlığı Janco Associates tarafından.

Janco’nun raporuna göre, ABD’de deneyimli BT uzmanları için 100.000’den fazla iş henüz doldurulmadı. Bu iş rolleri, kodlayıcıları, uygulama tasarım uzmanlarını, güvenlik ve uyumluluk uzmanlarını ve her seviyedeki blockchain/e-başlangıç ​​mühendislerini içerir.

janco işleri grafiği 1 2 Janco Ortakları

Yine de, Janco’nun raporuna göre, BT uzmanları için doldurulmamış işlerin toplam sayısı son altı ayda 250.000’den 200.000’e düştü.

Janco’ya göre aynı zamanda her ay yaklaşık 100.000 iş doluyor ve bu pozisyonların 12.000 ila 14.000’i yeni yaratılan işler. Son 3 ayda, işgücü piyasasının bu sektöründe 37.000’den fazla yeni iş yaratıldı.

jancos işleri grafiği 2 2 Janco Ortakları

“Büyük ileri teknoloji şirketlerinde elenen pozisyonlardan kaç tanesinin iş kaybı olarak sınıflandırılacağı şu anda net değil. [US Bureau of Labor Statistics], ” Janco’nun raporunda belirtildi. “Ancak, hepsi öyle olsa bile, yine de deneyimli BT uzmanları eksikliği olacaktır.”

Peki Janco, teknoloji şirketlerindeki tüm bu işten çıkarmaları nasıl açıklıyor?

Telif hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3680731/demand-for-it-pros-remains-high-even-as-layoffs-continue.html#tk.rss_all

Yorum yapın