İşten çıkarmalar bu hafta kripto ve emlak teknolojisini özellikle sert vurdu – Teknolojik Haberler


Hey Siri, bir “makroekonomik gerileme” ne zaman bir “durgunluk” haline gelir?

Kasvetli teknoloji stoklarını ve daha da kötü kripto para birimi fiyatlarını aşındıran yeni başlayanlar için başka bir kasvetli hafta. Ama iyi bir haberle başlayalım: Çocuklarınız COVID-19’a karşı aşılanabilir!

Kötü habere geri dönelim: Başka bir haftalık işten çıkarmalar sütunu yazıyoruz, çünkü bir kez daha, bu hafta yeterince kötü haber aldık ve hepsini toparlamak gerekiyor.

Bu hafta, kripto ve gayrimenkul alanındaki girişimler özellikle kötü bir performans sergiledi – doğal olarak, konut kredisi faizleri artıyor, daha az insan ev satın almak istiyor. Bu arada Bitcoin, sadece yedi ay önce gördüğümüz 60.000 $+ fiyattan ciddi bir düşüşle 20.000 $ işaretine tehlikeli bir şekilde yaklaşıyor (Twitter’da bana #ItsNotAllAboutPrices olduğu söylendi).

Ne yazık ki, bu haftaki işten çıkarmalar sadece bu iki alanın ötesine geçti ve tüketici teknolojisi, fintech ve gıda teslimatı da etkilendi.

Emlak ile başlayalım

Kendi Mary Ann Azevedo’muz emlak teknolojisi sektörünü takip ediyor ve Salı günü halka açık emlak komisyonculuğu platformlarının olduğunu bildirdi. kırmızı yüzgeçli ve Pusula toplam 900 çalışanı işten çıkardı.

Redfin CEO’su Glenn Kelman, “Mecbur kalmadıkça insanları işten çıkarmayacağımızı söyledim” dedi. “Zorundayız.”

Redfin, işten çıkarılan çalışanlara on haftalık temel maaş ve ayrıca her hizmet yılı için 15 hafta ile sınırlandırılmış ek bir haftalık ücret teklif etti. Ayrıca, geçici olarak kapsama devam edebilmeleri için üç aylık şirket sağlık hizmetinin maliyeti de ödenecektir.

450 kişiyi veya çalışanların %10’unu işten çıkarmanın yanı sıra, Compass yılın geri kalanında işe alımları ve birleşme ve satın alma işlemlerini duraklatacak.

San Francisco merkezli kiralama platformu Zumper ayrıca kesmek 300 çalışanının %15’iThe Real Deal’e göre, en çok sanat, satış ve müşteri hizmetleri departmanlarını etkiledi. Bu ayın başlarında, başka bir Bay Area aracı kurumu Yan kesmek personelinin %10’u ilave olarak.

Bu endüstri çapındaki sarsıntıya rağmen, bazı şirketler hala devam ediyor. Proptech şirketi Ana SayfaIşık 60 milyon dolar topladı ve bu hafta kredi veren startup Accept.inc’i satın aldı.

Blockchain üzerindeki ağrı

madeni para tabanı yavaş, moral bozucu bir düşüş yaşıyor. İşe alımların dondurulması ve ardından kabul edilen tekliflerin tartışmalı olarak iptal edilmesinden sonra, kripto borsası bu hafta işgücünü %18 oranında azaltacağını duyurdu.

Çalışanlarınıza karşı bir pislik olmadığınızda işten çıkarmaların biraz daha katlanılabilir olduğunu söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Coinbase’in üst düzey yöneticilerinin muhtemelen çalışmamı okumadığını size bildirdiğim için üzgünüm.

CEO Brian Armstrong, çalışanlara yazdığı bir mektupta, işten çıkarılan çalışanların durumları hakkında kişisel e-postaları aracılığıyla bilgilendirileceğini – hassas verileri korumak için derhal kurumsal hesaplarından çıkarılacağını söyledi.

Doğru, öfkeli eski çalışanlar bu tür bilgileri sızdırarak misilleme yapabilir. Ama onları nasıl daha da üzeceğini biliyor musun? Onları uyarmadan iş hesaplarından kesin ve artık bir işleri olmadığını söyleyin.

NFT çılgınlığının kriptoya yeni bir katılımcı dalgası başlattığı 2021’in başında Coinbase’in 1.250 çalışanı vardı. O zamandan beri, ekip dört katından fazlasına sahipti.

Armstrong, “Kriptoların neredeyse her hafta çekiş kazanmasıyla etkinleştirilen yeni kullanım durumları vardı” dedi. açıkladı. “Bunu tam olarak düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yapsak da, bu durumda fazla işe aldığımızı görüyorum.”

Armstrong, yeni çalışanların işe alınmasının ekibi son aylarda daha az üretken hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Coinbase, etkilenen çalışanlara 14 haftalık kıdem tazminatı ve bir yıldan fazla her çalışma yılı için 2 hafta sağlıyor. Platform ayrıca ABD’de 4 aylık COBRA sağlık sigortası ve uluslararası çalışanlar için 4 aylık ruh sağlığı desteği sunacak.

Kripto işten çıkarmalar burada bitmiyor. İşlem ücretlerine bağlı olan borsalar, gerileme nedeniyle gelir akışlarını kaybediyor. 3 milyar dolarlık kripto kredi platformu blokFi kesmek personelinin %20’si yaklaşık 850 – iki yıldan daha kısa bir süre önce, blok zinciri girişiminin yalnızca 150 çalışanı vardı. kripto.com ayrıca işgücünün %5’ini veya 260 çalışanını işten çıkardı (bu arada Crypto.com 20 yılda 700 milyon dolar Staples Center’ın isim hakları için…). Nihayet, Huobi Tayland hükümet lisans sorunları nedeniyle Temmuz ayında kapanıyor.

Tüketici teknolojisi de darbe alıyor

Süre Spotify CEO Daniel Ek, çalışanlara akış devinin henüz işten çıkarmalar yapmayacağını söyledi. %25 oranında yavaş işe alım, piyasa belirsizliğine atıfta bulundu. Spotify, bu yıl şimdiye kadar canlı ses yaratıcı fonunu kapattı ve dahili podcast grubunu kesti. Stüdyo 4yaklaşık 15 işi etkiliyor.

WordPress tasarım aracıdır eleman tüketici teknolojisi? Birkaç kez kıçımı kurtardı, o yüzden devam edelim. Daha geçen hafta, Elementor satın aldı Stratik, WordPress sitelerini daha yeni bir web geliştirme mimarisi olan Jamstack’e dönüştürür. Ancak Elementor’un kurucu ortağı ve CEO’su Yoni Luksenberg, “yükselen enflasyon ve bekleyen durgunluk” nedeniyle şirketin, çoğunlukla pazarlama departmanındaki işgücünün %15’ini işten çıkaracağını duyurdu.

Bu bizi ByteDance — merak etmeyin, TikTok iyi. Üç yıl önce TikTok’un Çin merkezli ana şirketi, çevrimiçi oyun geliştiricisi Mokun Technology’yi satın aldı. Bu satın almanın bir parçası olan 101 Studio bu hafta kapatıldı, yaklaşık 150 çalışanı kesmek, stüdyodaki diğer 150 işçiye dahili transferler sunuyor. Bu, ByteDance’in Tencent’e karşı mobil oyunları domine etme yarışında bir gerilemeye işaret ediyor.

Ve yine de, dahası var

Teknolojik Haberler’tan Mary Ann Azevedo şunları bildiriyor:

Kanadalı fintech devi zenginlikbasitGeçen yıl itibariyle değeri 4 milyar dolar olan , 159 kişiyi veya personelinin yaklaşık %13’ünü işten çıkarıyor. Toronto merkezli şirket, hisse senedi ticareti, kripto varlık satışları ve eşler arası para transferleri dahil olmak üzere tüketiciler için finansal ürünleri demokratikleştirme alanında lider olmuştur. Ve şimdi, Wealthsimple, pandeminin ilk günlerinde bir patlama yaşayan ve şimdi işlerinde bir yavaşlama gören başka bir şirket örneği gibi görünüyor.

Mary Ann ayrıca 110 çalışanı etkileyen %25’lik bir iş gücü azalması bildirdi. noter tasdik etmek, uzaktan çevrimiçi noter onayı sunan bir başlangıç. Tabii ki, bu girişim pandeminin başlangıcında patladı, ancak şimdi çevrimiçi noter tasdiki o kadar yüksek talep görmüyor.

Kendi Christine Hall’umuz şu haberi paylaştı: JOKRABD’yi Latin Amerika pazarlarına odaklanmak üzere terk eden isteğe bağlı bir gıda dağıtım şirketi.

Christine yazıyor:

Gıda dağıtım şirketleri, finansmanın kuruması ve kısmen küresel pandeminin bir sonucu olarak bu sektöre yatırım yapma telaşı, sektörün oldukça şişirilmesine ve rotasının düzeltilmesine neden olduğu için zor zamanlar yaşıyor. Bu, JOKR’ın bazı rakipleri işten çıkarmaları duyurmaya başladığında ortaya çıktı. Örneğin, Mayıs ayında Gopuff, Gorillas ve Getir personel indirimlerini açıkladı.

Teknolojik Haberler, bu ayın başlarında isteğe bağlı teslimat alanında neler olup bittiğine ve bunun endüstri için ne anlama geldiğine daha derinlemesine baktı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/layoffs-crypto-real-estate-tech-june/

Yorum yapın