İşte Android 12 Beta Programı Nasıl Tamamlanacak?


Android Beta programını düşündüğünüzde, bu yıla kadar, bunun yalnızca gelecek için bir beta programı olması gerekiyordu. yeni Android’in sürüm sürümü. Google, bu yıl ilk kez, Android 12 olan mevcut kararlı sürümünde bir sonraki büyük üç aylık Android sürümü için bir beta programı sunarak bunu değiştirdi. Dün yayınlanan Haziran güncellemesi ve Pixel Feature Drop ile , Android 12’nin üç aylık beta programındaki insanlar artık beta sürümünden çıkıp bir kez daha kararlı sürüme geçebilir.

İçinde reddit gönderisi Android_Beta alt dizininde Google, Haziran ayı için kararlı Android 12 güncellemesinin betaları çalıştıranlar için nasıl çalışması gerektiğine dair ayrıntıları paylaştı.

Android 12 QPR3 beta sürümlerini çalıştırıyorsanız, dünün Haziran güncellemesini alacak ve onunla birlikte gelen Pixel Feature Drop özelliklerine erişeceksiniz. Pixel 4, 4a, 5, 5a, 6 veya Pixel 6 Pro’nuz, herkes gibi SQ3A.220605.009.A1 veya SQ3A.220605.009.B1 oluşturmak için yakında bir güncelleme görecek. Güncelleme, bir hafta kadar süren dağıtımın bir parçası olarak kablosuz olarak gelecek.

Peki kararlı Android 12 QPR3’ü aldıktan sonra ne olacak? Beta güncellemeleri dünyasına bir ara vermek istiyorsanız, güncelleme yaptıktan sonra Android Beta programından çıkabilirsiniz. Devre dışı bırakmazsanız Google, “önümüzdeki haftalarda” kaydınızı otomatik olarak iptal edeceklerini söylüyor.

Beta test yazılımına devam etmek ister misiniz? Android 12 beta sürümünden çıktıktan sonra, devam eden Android 13 beta sürümüne kaydolabilirsiniz. Sadece Android 12 beta sürümünde olmanızın programa devam edip Android 13 beta’ya geçeceğiniz anlamına gelmediğini unutmayın. Bunlar ayrı parçalardır ve test etmek isterseniz Android 13’e manuel olarak kaydolmanız gerekir.

Özetlemek gerekirse, Android 12 QPR3 beta programındakiler, dün Pixel cihazlarını vuran kararlı Android 12 QPR3 güncellemesini yakında alacaklar. Programdaki Pixel 6 Pro’mun hala kablosuz olarak güncelleme almadığını söyleyebilirim. Android 13 istiyorsanız, Android 12 beta programından çıkmanız ve ardından Android 13 beta programına katılmanız gerekir. bu iki şeyi de yapabilirsin tam burada.Kaynak : https://www.droid-life.com/2022/06/07/pixel-phones-in-android-12-beta-will-get-junes-update-then-unenrolled/

Yorum yapın