İşletmeler için iOS Uygulama Geliştirmenin En İyi 10 Temel Avantajı


İşletmeniz için oyunun kurallarını değiştiren bir uygulamaya mı ihtiyacınız var? Ne yazık ki, iş ortamında – çoğu insan yapar. İşte işletmeler için iOS uygulama geliştirmenin temel faydaları.

Evet, doğru duydunuz — iOS uygulama geliştirme, geniş bir sadık müşteri tabanı sağladığı için işletmeniz için ezber bozan bir unsur olabilir.

Mobil uygulamalar, günümüzün teknolojik inovasyon ortamında çok sayıda sektörü dönüştürmede kritik öneme sahiptir. 2008 yılında, Apple App Store 500 uygulama ile giriş yaptı. Şu anda bu endüstrinin iki büyük devi iOS ve Android için her türü kapsayan yaklaşık yedi milyon uygulama mevcut. Her yıl bu rakam yükseliyor ve bunu mobil uygulamalara olan talep takip ediyor.

Bu nedenle, herhangi bir işletme, müşterileri çekmenize, verilerinizi korumanıza ve bütünlüğü sağlamanıza yardımcı olduğu için iOS uygulama geliştirmesinin bir parçası olmalıdır.

Ayrıca, müşterilerinize nefes kesici bir uygulama deneyimi sunarak işin kalitesini ve markalaşmasını artırarak el emeğinin azaltılmasına yardımcı olur. Ancak bu uygulama geliştirmenin daha ayrıntılı faydalarını bilmeden önce, temel bilgileri inceleyelim ve iOS uygulama geliştirmenin ne olduğunu anlayalım?

iOS Uygulama Geliştirme Nedir?

iOS Uygulama Geliştirme, iPhone, iPad ve iPod Touch gibi Apple aygıtları için mobil uygulama yazılımı geliştirme yöntemidir. Bu yazılımın geliştirilmesinde kullanılan dil platformları Swift veya Objective-C’dir ve ardından uygulama, kullanıcıların indirmesi için Apple App Store üzerinden dağıtılır.

Ayrıca, müşterileriniz veya iş ortaklarınız milyonlarca Apple kullanıcısından biriyse, iOS uygulama geliştirmeyle ilgilenmek için sağlam nedenleriniz var. Bir iOS uygulaması geliştirmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır ve diğer tüm uygulama geliştirme platformlarından çok daha fazla fayda sağlar.

Ancak bu uygulama geliştirme platformuna dalmadan önce Apple şirketinin 2022’de ne kadar başarılı olacağını bilmeniz gerekiyor. O halde bu istatistiklere bir göz atın.

En son Apple satışlarını ve rakamlarını burada derledik:

 • Dünya çapında yaklaşık 2,6 milyar akıllı telefon kullanıcısı var ve bunların 1 milyarı iPhone kullanıyor.
 • Apple, 2021’de 263.4 milyar dolarlık pazar payıyla dünyanın en değerli markasıdır.
 • 2021’de App Store 85,1 milyar dolar brüt gelir elde etti.

(İstatistik kaynağı: mackeeper.com)

Böyle önemli bir sayı. Peki ne bekliyorsun? Herhangi bir işletmeniz için iOS Uygulama Geliştirmenin mucizevi faydaları vardır.

iOS Uygulama Geliştirmenin 10 İş Avantajı

Zarif Bir Kullanıcı Arayüzü

Geliştirme şirketinin ilk amacı, müşterilerine tatmin edici bir arayüz deneyimi sunmaktır. Sorunsuz kullanıcı arayüzü çalışması, müşteri tabanı ile doğru orantılıdır. Daha tatmin edici ve çekici bir arayüz, daha güçlü bir şirket-müşteri ilişkisi anlamına gelir.

Uygulamanın basit ve çekici kullanıcı arayüzü de izleyicileri cezbedecek. Bu özellikler, özellikle Apple işletim sistemini kullanan kişiler, herhangi bir iOS cihazını kullandıktan sonra müşterinin memnuniyet düzeyi arttığı için geçiş yapmayı sevmedikleri ve tekrar tekrar satın alma eğiliminde olduklarından, şirketin uygulamasını kullanmak ve satışları iyileştirmek için daha cazip hale getirir.

Apple kullanıcıları, cihazlarının kontrollü ortamını her zaman takdir etmişlerdir. Ayrıca, uygulamaların basit ve ilgi çekici kullanıcı arayüzünü seviyorlar. Bu harika ve kullanımı kolay özellikler, iOS uygulama geliştirmeyi diğer uygulama geliştirmelerinden ayırır.

Teknolojiden Anlayan Müşteri Tabanı

iPhone, teknolojiden anlayan izleyiciler için her zaman ilgi uyandıran bir cihaz olmuştur. Teknolojiden anlayan iPhone kullanıcılarının çoğu yeniliklere açık. Bu inovasyonu seven kitleyi hedeflerseniz, şirket güçlü özelliklere sahip hızla gelişen uygulamalar geliştirmek için daha fazla alana sahip olacaktır. Bu da piyasada çalkantı yaratacak hizmetler üretmenizi sağlar ve sizi diğerlerinden önde tutar. Yani belli ki, sektörde lider olacaksınız.

Bir işletme için iOS uygulaması oluşturmak, bir şirketi pazarlamak için benzersiz bir yaklaşımdır ve marka bilinirliği oluşturmanıza kolayca yardımcı olabilir. Ayrıca, bir Apple mağazası uygulaması, bir şirketin benzersiz hizmetlerini ve ürünlerini tüketicilere sunmanın harika bir yoludur. Böylece şirketin üretimini ve gelirini kesinlikle artırabilirsiniz.

Uygulama Geliştirmenizde Güçlü Güvenlik Sağlar

iOS uygulama geliştirmesinin sağladığı üst düzey güvenlik koruması, birincil avantajlardan biridir. Her uygulama geliştiricisi, veri Etkisi güvenliğine öncelik vermelidir. Müşteri gizliliğini ve kullanıcı kimliğini koruyarak veri çoğaltma, şifreleme ve hırsızlığa karşı koruma sağlar.

Birincil amaç, onları bilgisayar korsanlığı, kimlik avı vb. gibi dış tehlikelerden etkili bir şekilde korumaktır. Kısacası, iOS size şunlara karşı koruma sağlar:

 • Verilerin çoğaltılması
 • Verilerin şifrelenmesi
 • Veri çalma

Ayrıca iOS geliştirme, Veri Güvenliğini, Kullanıcı Kimliğini ve Bulut Tabanlı Uygulama Verilerini (Lanars.com/blog) korumanıza yardımcı olur. Finansmanla ilgili olarak, Apple uygulamaları güvenli çevrimiçi işlemleri ve ödemeleri garanti eder.

Android ile iPhone’un güvenliğini incelerken, iPhone’un özellikleri ve yazılımı daha güvenli ve korumalıdır. Herhangi bir şirketin en büyük endişesi veri güvenliğidir, bu nedenle şirket için iOS uygulaması geliştirmeye odaklanmak iyi bir seçimdir.

Artan Sermaye Getirisi

Her işletme, başlarken yüksek bir yatırım getirisi elde etmeyi ve herhangi bir projeye yatırım yapmayı amaçlar. iOS uygulama geliştirme size bu karı bir dereceye kadar garanti eder. iOS müşterilerinin uygulama mağazasındaki bir uygulama için ödeme yapma olasılığı, bir android uygulamasından daha fazladır.

Bir uygulamanın mobil uygulama mağazasında kabul edilebilmesi için, uygulama dünyasına uygunluğunu sağlamak için bir dizi testten geçmesi gerekir. Bu, uygulama mağazasındaki herhangi bir uygulamanın yararlı ve değerli olması gerektiği anlamına gelir. Bu, şirketi olumlu bir imajda göstererek daha önemli gelir ve yatırım getirisi sağlar. Sonuç olarak, iPhone uygulaması geliştirmeye yatırım yapmak, bir şirketin büyüme olasılığını artıracaktır.

Uygulamalar için Dünya Çapında Pazar Maruziyeti

Her şirketin nihai hedefi, şubelerini yeni ülkelerde, özellikle gelişmiş ülkelerde genişletmektir. Örneğin, iPhone’lar Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi gelişmiş ülkelerde popülerdir ve bir iOS uygulaması şirketin oradaki işini büyütmesine olanak tanır.

Apple’ın yetkinliği ve itibarı, uygulama başarısını sağlamak için uzun bir yol kat ediyor. Bu düşünce, küresel pazarlara adım atan işletmelerde önemli bir rol oynayabilir. Ek olarak, iOS uygulama geliştirmenin faydalarından biri, uygulamaların ölçeklenebilir ve çok yönlü olması ve dünya çapında pazarın ihtiyaçlarını kolayca karşılamanıza olanak sağlamasıdır.

Üstün Kullanıcı Deneyimi

Müşterilerin yaklaşık %50’sinin kötü kullanıcı deneyimi nedeniyle yüklemenin ilk haftasında uygulamaları kaldırdığını biliyor muydunuz? Ancak iOS Uygulama geliştirmede durum böyle değildir.

Apple, kusursuz donanımı, mükemmel müşteri desteği ve harika yazılımı sayesinde tüketicileri için mükemmel bir marka yarattı. Her iOS uygulaması bir iPhone’da sorunsuz bir şekilde çalışır ve her işletmenin temeli olan üstün bir kullanıcı deneyimi sunar.

Bu uygulama geliştirmenin avantajları düşünüldüğünde Apple kullanıcılarının memnuniyeti göz ardı edilemez. Kullanıcılar, Apple App Store müşteri memnuniyetinden aldıkları her uygulamanın sorunsuz çalışacağından emin olabilirler.

Kolay ama Güçlü Test

Farklı cihazlarda birden fazla Android işletim sistemi çeşidi kullanılmaktadır. Android platformu için bir uygulama tasarlarken mevcut sürümlerin sayısı, uygulamanın geliştirme ve test süresini artırabilir.

Oysa Apple’ın şu anda yaklaşık 20’den az mobil cihazı var. Mevcut işletim sistemini yılda yalnızca bir kez günceller. İşletmeler, bu çalışma yöntemiyle iOS uygulamalarının daha kısa test süresinden ve daha kolay tanıtımından yararlanır. Sonuç olarak, geliştirme sürecinde de maliyet düşürme olacaktır.

iOS’un parçalanma oranı düşüktür, bu nedenle geliştiriciler uygulamayı hızlı bir şekilde geliştirebilir ve erken test edebilir ve sınırlı bir cihaz sürümü ve iOS sürümleriyle firmaya mümkün olan en kısa sürede faydalar sunabilir. Sonuç olarak, test süresi önemli ölçüde azalır ve Apple cihazları hızla pazarlanır. iOS uygulama geliştirmenin en önemli avantajlarından biridir.

Aktif ve Zengin Kitle

Apple’ın dünya çapındaki sevgisi apaçık ortada. Bir iOS cihazı, basit ama etkili bir arayüz arayan teknolojiden anlayan izleyiciler tarafından tercih edilebilir. Markanızın hedef kitlesinin güvenilirliği, başarısı üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Apple müşterileri şirkete olan bağlılıklarıyla tanınırlar.

Bu nedenle, Android’e veya diğer cihazlara geçmeleri pek olası değildir. Bu, bir işletmenin tüm dünyadaki belirli bir izleyici alanına inanarak başarılı olması için gereklidir. Bu senaryo göz önüne alındığında, Apple cihazlarını her şeye tercih eden zihinsel olarak hazırlanmış, aktif ve varlıklı bir kitleniz var.

Hızlı Geliştirme Süreci

Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak, iOS geliştirme daha hızlı, daha kolay ve daha ucuzdur. Ancak, elbette, tüm krediler Apple’ın mükemmel programlama dillerine gidiyor.

Yalnızca yavaş ve zaman alıcı programlama dillerinde yazılmak yerine, iOS kodu daha basit ve daha hızlıdır, bu da hızlı ve en uygun maliyetli geliştirme süreci sağlar.

iOS geliştirme, aynı geliştirme ayarlarıyla bile, Android uygulama geliştirmesinden (joomdev dotcom) önemli ölçüde daha az zaman alır. Bunun nedeni, Android uygulamalarının yukarıda belirtildiği gibi çeşitli cihazlarda ve ekran çözünürlüklerinde test edilmesi gerektiğidir. Böylece Girişimciler, geliştirme sürecinde kazanılan zamandan önemli ölçüde yararlanabilirler.

Düşünceli ve Güzel Tasarımlar

Tasarım açısından, bir karşılaştırma gereklidir. Android uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, iOS simgeleri daha düşünceli ve zariftir. Kullanıcılar, çarpıcı UI/UX’leri nedeniyle Apple cihazlarına çekilir.

Uygulamalar periyodik olarak tasarlanır ve güncellenir. Ayrıca, az sayıda uygulama, kullanıcıların oturum açmasını gerektirmeden bildirimler görüntüler. Bu, kişilerle kurumsal bağlantıyı daha hızlı ve verimli bir şekilde destekler. Kitlenizin seveceği çok çeşitli güzel ve inanılmaz tasarımlar sunarlar.

Kısacası, iOS kullanıcı arayüzü basit ve kullanımı keyifli. Bu özellik, bir işletmenin uygulamasını kullanıcılar için daha çekici hale getirebilir ve satışları artırabilir. Bu nedenle iOS daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir.

İşte işletmeniz için iOS uygulamasını tercih etme konusundaki hızlı yaklaşımımız.

Bir İşletme Neden iOS Uygulamasını Tercih Etmeli?

Apple’ın iPhone’u bir zamanlar pek çok akıllı telefon kullanıcısının hayaliydi, ancak yalnızca daha yüksek bir ekonomik desteğe sahip olanlar için mevcuttu. Zamanın geçmesi ve ödeme planlarının kolaylaşması ile orta gruptaki kişiler iPhone almaya başladılar. Olağanüstü müşteri hizmetleri desteğinin bir sonucu olarak, iPhone pazarı her geçen gün büyüyor.

Ek olarak iOS, girişimcilere iş süreçlerini optimize etmek için kurumsal uygulamalar tasarlarken rakipsiz avantajlar sağlar. Bir iOS uygulaması geliştirmeye yapılan yatırımlar, en iyi düzeyde güvenlik, test kolaylığı ve yüksek yatırım getirisi sağlayarak yerel ve küresel pazardaki iş beklentilerinizi genişletir.

İşletmeler için bir iOS uygulaması edinmenin bazı noktaları:

 • Apple, hepsi arasında süper mükemmel bir markadır. Adını haklı çıkarmak için herhangi bir girişe ihtiyaç duymaz.
 • İşletmeniz için kusursuz sistem yazılımı elde etme seçeneği sunar.
 • Size tutarlı müşteri desteği alma seçeneği sunarak, onu hedef kitlesi olmaya layık hale getirir.
 • iPhone, ürününüz, hizmetiniz veya markanızla benzersiz ve gelecek vaat eden bir şekilde ulaşmanız için size geniş bir hedef kitle sağlar.
 • Sorunsuz bir cihaz ortamı ve kullanıcı tarafından optimize edilmiş uygulama tasarımı ile şirketinizin üretkenliği artırılabilir.
 • Üst düzey güvenlik düzeyi, müşterinizin kendini güvende hissetmesini ve herhangi bir kötü amaçlı yazılım saldırısından veya işlem tehdidinden korunmasını sağlar.

Kurumsal bir uygulama oluşturmak için iOS’u kullanmak, işinizi verimli bir şekilde otomatikleştirir. Herhangi bir profesyonel iOS geliştirme şirketi tarafından geliştirilen bir iş uygulaması, rüya gibi gelirinize ulaşmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca önemli bilgilerinizi herhangi bir kötüye kullanımdan korumanıza yardımcı olur.

Özet: İstediğiniz Uygulama Geliştirmeyi Seçin

Şimdiye kadar, en büyük ticari faydalarını gördük iOS mobil uygulama geliştirme. Bu, şüphesiz hayalinizdeki işletmeniz için iOS uygulama geliştirme platformunu tercih etmenize neden olacaktır. Bence, en iyi avantajlardan biri, herhangi bir işletmenin pazarda rekabet etmesi için açık olan Yüksek güvenliktir.

Belki de iOS geliştirmeyi faydalarıyla daha iyi anlamanıza yardımcı olduk.

Resim Kredisi: Yazar Tarafından Sağlanmıştır; Teşekkürler!

Upma Singh

Upma Singh

İşletmeler için iOS Uygulama Geliştirmenin En İyi 10 Temel Avantajı

Upma, JoomDev Company’de Seo’dur. En son teknoloji trendlerini keşfetmeyi seviyor. BT organizasyonları için çalışma konusunda derin bir deneyime sahiptir ve Elementor’un sayfa oluşturucusunu güçlendirmesine yardımcı olan Mighty Addons for Elementor gibi WordPress eklentileri geliştirerek fikirlerini gerçeğe dönüştürmeyi sever.Kaynak : https://readwrite.com/best-10-key-benefits-of-ios-app-development-for-business/

Yorum yapın