İşgücü eğitimi için bir meta veri deposu oluşturan bir VR girişimi olan Gemba, 18 milyon dolarlık fon topladıSanal gerçeklik işgücü öğrenme başlangıcı Gemba bugün değerini 60 milyon dolara çıkaran 18 milyon dolarlık erken aşama finansman turunu kapattığını söyledi.

Resmi olarak TLN Training Ltd. olarak bilinen Birleşik Krallık merkezli girişim, bugünün A Serisi turunun yalnızca New York merkezli yatırımcı Parkway Venture Capital tarafından yönetildiğini ve finansmanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki büyümesini hızlandırmaya ve ayrıca yardımcı olmaya yardımcı olduğunu söyledi. ilk kez Kuzey Amerika pazarına açılıyor.

Gemba kendisini yeni bir hizmet olarak sanal gerçeklik kurumsal eğitim işinde lider olarak tanımlıyor. İşletmelerin birden çok site genelinde dağıtılmış iş gücünü eğitmesine yardımcı olmak için VR başlıklarını yazılım ve içerikle birleştiren benzersiz bir teklif yarattı. Bunu, bir VR başlığı takılarak erişilmesi gereken bir dizi sürükleyici eğitim programı, simüle edilmiş fabrika yürüyüşleri ve canlı eğitim etkinlikleri aracılığıyla yapar.

Gemba, bugünkü turdan elde edilen fonlarla platformunun gelişimini abonelik esasına göre sunarak hızlandırmayı planladığını söyledi. Herhangi bir yerden çevrimiçi bir uygulama mağazası aracılığıyla erişilebilecek hale getirilecek eğitim simülasyonları, araçlar ve öğrenme deneyimlerinden oluşan sürekli genişleyen bir sanal dünya yaratacak. Ayrıca, işletmelerin platformunu büyük ölçekte kullanması için özelleştirilebilir sanal ortak yerleşim alanları, uyarlanabilir karma gerçeklik alanları ve yapay zeka destekli danışmanlar oluşturmayı planlıyor.

Parkway Venture Capital’in kurucu ortağı ve Genel Ortağı Gregg Hill, Gemba’nın küresel kuruluşların tüm kritik öğrenme ve gelişim alanlarında işgücünü eğitme şeklini dönüştürmek için konumlandırıldığına inandığını söyledi. Diğerlerinin yanı sıra etkileşimli, iş başında beceri eğitimi, güvenlik kursları ve liderlik eğitim programlarından bahsetmiştir.

Hill, “Sürükleyici platformu ve iş gücü eğitimindeki derin uzmanlığıyla Gemba, 21. yüzyıl işletmesi için işin geleceğinin eğitim liderleri olarak ortaya çıkarak birden çok pazara ölçeklenmeye ve genişlemeye hazırdır” dedi.

Gemba, platformunun aralarında Nike Inc., Dell Technologies Inc., Pfizer Inc., Koninklijke Philips NV, Caterpillar Inc., Johnson & Johnson Services Inc. ve Aptiv PLC’nin de bulunduğu 675’ten fazla şirket tarafından kullanıldığını söylüyor.

Aptiv’in Gemba ile deneyimi, Dünya Ekonomik Forumu’nun Artırılmış İşgücü raporunda anlatılmıştı; bu rapor, şirketin 125’ten fazla fabrika ve 20 ofis lokasyonunda yeni personele yüksek kaliteli eğitim sağlamak için sınırlı uzman kaynaklarına sahip olduğunu açıklıyor. Gemba’nın VR eğitim hizmetlerini denemeye karar verdi ve temel bilgileri yeni çalışanlara gerçek dünyadaki eğitime kıyasla %80 daha yüksek verimlilikle aktarabildiğini gördü. Aptiv, Gemba’yı benimsemesinden sonraki bir yıl içinde iş gücü memnuniyetinde önemli bir artış ve seyahat ve ilgili masrafların ortadan kaldırılmasından elde edilen 2 milyon $ tasarruf bildirdi.

Johnson & Johnson Liderlik Geliştirme Müdürü Laura Flanaghan, sanal gerçeklik eğitimini bu yıl ve sonrasında küresel liderlik programlarına entegre etmeyi planladığını söyleyerek benzer bir deneyim bildirdi.

Constellation Research Inc.’den Holger Mueller, “Öğrenme kavramı sınıftan kendi kendine seçilen, kendi kendine ilerleyen ve kendi kendini yöneten bir şeye doğru ilerliyor” dedi. öğrenmenin daha başarılı bir yolu. İnsanlar gerçek dünya örneklerinden öğrenebilecekleri ve hatta yeni becerilerini metaverse’de eyleme geçirebilecekleri için VR özellikle çok umut vaat ediyor.

Gemba İcra Kurulu Başkanı Nathan Robinson, bugünkü finansmanın, şirketin yeni bir kurumsal meta evreninin ön saflarında yer aldığı iddiasını doğruladığını söyledi. “Sanal, uygulamalı, uygun maliyetli ve VR öğrenme deneyimi inanılmaz, ancak müşterilerimiz için beklentilerin ötesinde gerçek dünyadaki yatırım getirisi bu” dedi.

Resim: Gemba

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2023/01/25/gemba-vr-startup-thats-creating-metaverse-workforce-training-raises-18m-funding/

Yorum yapın