İşbirliğini bir sonraki seviyeye taşıyan 8 açık kaynak projesi


Açık kaynak projeleri tamamen yaratıcılık ve işbirliği ile ilgilidir ve projenin kendisi ekip çalışmasını desteklediğinde süreç gerçekten parlar. Birlikte çalışmak için yazılım oluşturmak için birlikte çalışmak çok meta görünebilir, ancak sonuçlar oldukça somuttur.

İster dağıtılmış bir ekipte, ister ev ofisinizden, ister daha yeni hibrit işyerlerinden birinde yerinde çalışıyor olun, ekibinizin işbirliğini artırmaya yardımcı olabilecek sekiz açık kaynak projesini burada bulabilirsiniz.

jitsi

COVID-19 salgını bitmiş veya bitmemiş olabilir, ancak uzaktan çalışma ve görüntülü aramalar artık dünyamızın kalıcı bir parçası. jitsi hem tarayıcı tarafı kodunu hem de sunucu tarafı köprüsünü sağlayan açık kaynaklı bir projedir, böylece Zoom veya Google Meet’a güvenmeden kendi aramalarınızı barındırabilirsiniz. Her şeyi kendi donanımınız üzerinde çalıştırabilir veya projeyi şu şekilde destekleyebilirsiniz: Jitsi hizmetine kaydolmak.

Zülip

Çoğu ekibin ayrıca çalışmalarını gerçek zamanlı ve eşzamansız olarak tartışmak için bir yola ihtiyacı vardır, bu durumda Zülip aradığınız mesajlaşma platformu olabilir. Slack’e açık kaynaklı bir alternatif olarak Zulip, kodu kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca tüm büyük akıllı telefon ve masaüstü platformları için özel uygulamalara sahiptir.

en önemli

en önemli ekip mesajlaşmasını destekleyen, kendi kendine barındırılan başka bir mesajlaşma aracıdır, ancak bu durumda, özellikle yazılım geliştirme için tasarlanmıştır. Proje, mesaj akışını güvenli bir şekilde yönetmek için iyi bir sunucu oluşturan canlı bir topluluğa sahiptir. Mattermost’u gerçekten farklı kılan şey, kontrol listeleri ve kodlama retrospektifleri gibi özel özelliklere sahip yazılım geliştirme oyun kitapları koleksiyonudur. Mattermost ayrıca bir web uygulaması ve bir mobil araç olarak da mevcuttur.

Cyn.in

Paylaşılan bir alana ihtiyaç duyan projeler, Cyn.inbir IRL proje laboratuvarında veya “savaş odasında” karşılaşabileceğiniz paylaşılan erişimi çoğaltmayı amaçlayan topluluk sürümü, wiki ve ortak dosya depoları gibi veri paylaşım özellikleri sunar. içeriği kilitleyerek ve erişimi izleyerek birbirlerinin parmaklarının ucunda.Oylama ve arama gibi ekstra özellikler, sanal bir ofis alanını fiziksel bir ofisten bile daha iyi hale getirebilen eksiksiz bir sistemi tamamlar.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.



Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3667485/9-ways-you-didnt-know-you-could-use-open-source.html#tk.rss_all

Yorum yapın