İşaret hırsızlığı skandalı beyzbolu sarstı, şimdi bu donanım yardım etmek için burada – Teknolojik Haberler


Luis Severino kupayı kaldırdı hayal kırıklığı içinde kulağının etrafındaki eldiven. Spikerler, Yankee Stadyumu’nun iki vuruşlu Ölüm Yıldızı sireninin PA üzerinde çaldığını söyledi. Atıcı, beyzbolun en büyük sahnesinde hızla kullanıma sunulan yeni bir teknoloji parçasıyla ilgili hayal kırıklığının sinyalini verdi. Müdür Aaron Boone, Severino’ya yeni bir parça vererek höyüğün dışına çıktı.

için kısa ve utanç verici bir andı. PitchCom, MLB genelinde sürahi ve yakalayıcı üniformalarına hızla giren yeni bir donanım parçası. Low-A West küçük liginde bir sezon testten sonra, yaratıcılarının ele almadığı büyük bir sorun vardı: kullanıcı hatası.

“Sığınağın içinde bıraktım” Severino gazetecilere itiraf etti Takımın Boston’ı 4-2 mağlup etmesinden sonra.

PitchCom’un kurucu ortağı Craig Filicetti, “Bu konuda endişeliydik” diyor. “Dürüst olmak gerekirse, çok hafif ve çok algılanamaz. Birkaç durumda kafaları yerindeyken onlarla birlikte uzaklaşan insanlarımız oldu.”

2019’dan bu yana ilk başladığı maçın ortasında bir sürahi için bir anlık – ve anlaşılır – bir unutkanlık anıydı. Geriye dönüp baktığımda Severino’nun bile gülmek zorunda kalması ve nihayetinde şimdiye kadar olan biteni lekelememesi yeterince komikti. Genellikle görünüşte değişime düşman olan bir sporda yeni bir teknoloji için çılgınca başarılı bir başlangıç.

PitchCom, bu hafta MLB’de gelenekçi menajer White Sox menajeri Tony LaRussa’dan beyzbol taraftarlarının kolektif beyinlerini kızartan ortodoksluğu bozan marş Zack Greinke’ye kadar neredeyse evrensel bir beğeni topladı. sahaları bağırmak Giants’a karşı 2020 oyununda.

Tabii ki, MLB’den beklemeye başladığımız tüm ayaklar için, oyunun balon hızından (ortalama oyun 3 saat, 10 dakika sürdü) ligin değiştirmeye istekli olduğu oyunun belirli yönleri var. 2021 normal sezon) çalmaya imza atmak için. İkincisi, 2019’da, eski Houston Astros atıcısı Mike Fiers, 2017 Dünya Şampiyonu ekibinin, vurucularının rakip atıcının ne fırlatacağını bilmelerini sağlamak için bir video kamera ve çöp tenekesi atma sistemi hazırladığını açıkladığında zirveye ulaştı.

Skandal, PitchCom’un kuruluşunun arkasındaki birincil katalizördü.

Kurucu ortak John Hankins Teknolojik Haberler’a “Bir süre düşündüm ve işaretleri gizlice sağlamanın bir yolu olması gerektiğini düşündüm” dedi. “Beyzbol bir süredir bu sorunu çözmeye çalışıyor. İşaret hırsızlığını önlemek için birçok farklı yöntemle gelen çok sayıda insan oldu. Vızıltıları vardı, ancak dokuz vızıltı saymak, özellikle biri onu sallarsa, oyunu bir sürünme hızına düşürür.”

Resim Kredisi: PitchCom

Ömür boyu beyzbol hayranı olan Hankins, ilhamını evine daha yakın buldu. Kendini mentalist olarak tanımlayan arkadaşı Filicetti, sahnede ipuçları göndermek için bilekten tabanlı bir sistem oluşturmuştu. Üniversitede elektrik mühendisliği bölümünde okuyan Filicetti, Live Show Control cihazının 60 ülkede binlerce kişi tarafından kullanıldığını söylüyor.

Hankins, “Craig’in halihazırda yapmış olduğu teknolojiden atlayarak,” diye ekliyor, “Neden bir düğme yerine yakalayıcının bileğine takabileceğimiz ve oyuncunun şapkasına çalmasını sağlayabileceğimiz bir düğme verici kullanmıyoruz diye düşündüm. kulak parçası, böylece durumsal farkındalığı kaybetmezler.”

Nihai ürün, çiftin orijinal vizyonuna çok yakındır. Yakalayıcı, iç önkolunda sıra sıra düğmeli bir giriş cihazı takıyor. Takımlar her birine farklı bir adım atar ve konum ekleyebilir. Kombinasyona basıldığında, kulaklığa iletilir ve sürahi talimatlarını “Kaydırıcı, yüksek, içeride” gibi gönderir. Bilek parçasının dışında basılı bir kopya kağıdı var, ancak çift, yakalayıcılar kombinasyonları ezberlediğinden birçok takımın onsuz yapmayı tercih ettiğini söylüyor. Düğme kombinasyonlarını özelleştirmeye ek olarak, takımlar ve oyuncular da özel sesler girebilir. Hankins, “Büyükannelerini koyabilirler” diyor. “Koçlarının sesini koyabilirler.”

Ürün, yüksek teknolojili işaret hırsızlığını önlemek için şifreli bir kablosuz protokol kullanır. Diyelim ki bir parça kaybolursa, takım faul oyununu önlemek için sistemi yeniden şifreleyebilir. Kulaklığın erken bir yinelemesi kemik iletimine dayanıyordu, ancak nihayetinde PitchCom, sesin dolu bir stadyumun sesleriyle rekabet edecek kadar yüksek olmayacağını belirledi. Erken ikinci lig testleri ve bahar antrenmanlarının ötesinde, canlı bir oyun ortamını taklit etmek zordu. Bir anlamda, oyuncuların kendileri, ulusal bir seyirci önünde yüksek kaldıraçlı bir durumda testleri yapıyorlar.

Saha sınırlamaları da var. MLB, yalnızca savunma amaçlı kullanımına izin verdi, buna temel atıcıları fırlatma ve toplama dahil. Bu, vurucuların ve temel koşucuların kendilerini sahada kullanamayacakları anlamına gelir. Sorular kaldı; örneğin, ürünün playofflar sırasında kalabalık kalabalıkların gürültü seviyeleriyle rekabet edip edemeyeceği.

Filicetti, “Test etmek zor” diyor. “Höyükte kaç dB’lik gürültü olduğunu toplamaya çalışıyorduk. Ama söyleyeceğim – ve MLB buna katılıyor – bu açılış gecelerinin finallerde ne alacakları konusunda oldukça iyi bir temsil olduğu. Ve çok iyi bir başarı gördük. Baş boşluğumuz ve oynayacak şeylerimiz var. Ses kontrolümüz ve gidebileceğimiz yerler var. Bunu yakından takip ediyoruz.”

Şirket, Hankins ve Filicetti tarafından başlatıldı ve büyük bir kumar üzerine kuruldu. Bir müşteri için geliştirilmiş bir üründü: dünyanın en büyük beyzbol ligi.

Hankins, “Çok riskli bir yapıydı” diyor. “Yalnızca bir müşteri vardı ve ilk inşa ederken hiçbir geri bildirim almadık. Oyuncular beğenecek mi? Hiçbir oyuncu tanımıyorduk. Lig temas halinde değildi. Muhabirlerle iletişime geçmeye çalıştım, MLB Radyo’yu aradım ve beni hemen kovdular. İşaret hırsızlığı skandalıyla ilgili haber yapan yerel muhabirler bulmaya çalıştım. Sonunda Players Union ve Major League Baseball ile bağlantısı olan biriyle bağlantı kurduk.”

Engellemeler devam etti. İlk prototipin zamanlaması – Mart 2020 – daha kötü olamazdı. Lig, küresel bir pandeminin ortasında bir beyzbol sezonu koymak için çabalıyordu ve sonuçta 162 normal sezon maçını 60’a düşürdü.

Resim Kredisi: PitchCom

“Aldık [MLB’s] 2020’nin sonunda dikkat,” diye ekliyor Hankins, “playofflar sırasında. San Diego’da yöneticileriyle görüştük, başlarına bir prototip koyduk ve çok beğendiler. Oradan, harika oldu. Onlarla sanal olarak birkaç kez görüştük ve test etmeleri için 2021 bahar eğitimine gönderip gönderemeyeceğimizi sordular. COVID protokolleri nedeniyle oraya gidemedik, bu yüzden MLB’lilere yedi farklı bahar eğitim kampına götürdüler ve onlara gösterdiler. Tepki çok iyiydi.”

MLB ve Player’s Union arasındaki müzakereler sezonu ertelemek ve hatta iptal etmekle tehdit ettiğinden, bu yılki sezon kendi sert başlangıcına başladı. Sonunda bir uzlaşmaya varıldı. Gecikmeli 2022 sezonu geçen hafta başladı ve onunla birlikte birkaç takım sahaya PitchCom cihazlarıyla çıktı.

Halkın tepkisi anında oldu. Bazı gelenekçiler, özellikle oyunun hızını artırma konusunda geri bildirimlerin çoğu olumlu olsa da, yeni bir saha teknolojisinin tanıtımına hala karşı çıkıyorlar. PitchCom’un kurucuları, uluslararası ve küçük liglerden gelen taleplerin yanı sıra kadın profesyonel voleybol takımlarından gelen ilginin arttığını söylüyor. Şu anda ekip hala MLB’nin 30 ekibi için en iyi deneyimi sağlamaya odaklanıyor, ancak ölçeklendirme sorusu akılların en başında geliyor.

Filicetti, “Ölçeklendirme zorlu olacak” diyor. “Bir numaralı müşterimizi mutlu etmeliyiz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/a-sign-stealing-scandal-rocked-baseball-now-this-hardware-is-here-to-help/

Yorum yapın