İş uygulamaları oluşturmak için düşük kodlu bir platform olan Appsmith, 41 milyon dolar kazandı – Teknolojik Haberler


Son birkaç yıldır, Appsmith şirket içi geliştirme ekiplerinin ihtiyaç duydukları özel uygulamaları oluşturmaları için sessizce bir açık kaynak platformu oluşturuyor. Bunlar, şirketlerin verilere daha akıcı ve görsel bir şekilde erişmelerini sağlamak için kendilerini oluşturma eğiliminde oldukları iş uygulamalarıdır.

Şirket bunu düşük kod olarak çerçevelese de, bazı düşük kodlu uygulama ortamlarının yapmayı amaçladığı gibi, iş kolu kullanıcılarının uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak yerine deneyimli geliştiriciler için geliştirme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Bugün şirket, özellikle gelir öncesi bir şirket için VC dolarının zorlaştığı bir zamanda oldukça önemli bir tur olan 41 milyon dolarlık B Serisini duyurdu, ancak yatırımcılar açık kaynak projesini kullanarak girişimin büyüme potansiyeline bakıyorlar. sıçrama tahtası olarak.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Abhishek Nayak, düşük kod kategorisine girmelerine rağmen, bunun gerçekten dahili uygulamalar oluşturma konusunda daha hızlı hareket etmek isteyen geliştiricilere yönelik bir ürün olduğunu söylüyor.

“Bu uygulamaların dış müşteriler tarafından değil, iç ekip üyeleri tarafından kullanılması amaçlanıyor. Yani Appsmith’in odak noktası bu. Bir geliştirici için işleri çok daha hızlı yapar ve bu nedenle bunu düşük kodlu bir ürün olarak düşünebilirsiniz, çünkü bu, bir geliştiricinin daha az miktarda kod yazdığı anlamına gelir… ancak birçok geliştirici Appsmith’i uygulamalar oluşturmak için bir çerçeve olarak düşünür, Nayak açıkladı.

Bunu, geliştiricilerin genellikle sıfırdan oluşturmak zorunda oldukları ön uç parçalar, veri bağlayıcıları veya erişim kontrolü gibi uygulamayı oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz birçok bileşeni sağlayarak yapar. Bu, sürükle ve bırak kullanıcı arabirimi bileşenlerini sağlamayı içerir. İkinci olarak, geliştiriciler bir veri kaynağına bağlanabilir veya kullanıma hazır olmayan bir veri kaynağına bağlanmak için bir API kullanabilir. Son olarak, aracı dahili olarak kimlerin kullanabileceğini kontrol edebilmeniz için erişim kontrolünü ele alır. Her bileşen özelleştirilebilir, bu nedenle geliştiriciler, Appsmith’in sağladığı bileşenleri uyarlamak için çok fazla esnekliğe sahiptir.

Şirketin şu anda 95 çalışanı var ve şu ana kadar çoğunluğu Hindistan’da olmak üzere 16 ülkeye yayılmış, bunu Amerika Birleşik Devletleri ve Nijerya izliyor. Gelecek yılın başlarında çalışan sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor ve coğrafi olarak farklı olmanın, genel olarak çeşitli bir işgücü oluşturmaya geldiğinde yardımcı olduğuna inanıyor.

Uzak olmanın özellikle daha fazla kadın işe alma konusunda yardımcı olduğuna dikkat çekiyor. “Uzaktan ve esnek çalışmanın kesinlikle daha fazla kadını bizimle çalışmaya çekmemize yardımcı olduğunu gördük. Kesinlikle yapabileceğimiz daha çok şey olsa da, sadece Hindistan’da değil, özellikle dünyanın her yerinde kadınları işe alma hızımızdan oldukça memnunuz” dedi.

Şirket hala gelir öncesi olmasına rağmen, geçen yıl kullanıcı tabanını 15 kat büyüttü ve her ay aracı kullanan platformda 7000’den fazla aktif kullanıcıya sahip. Yeni yatırım, kaçınılmaz ticari ürünü oluşturmadan önce açık kaynak topluluğuna konsantre olması için ona zaman kazandırıyor. En az 4 yıllık podyumu olduğuna inanıyor, bir ürün oluşturmak ve gelir elde etmek için çok fazla zamanı var, ancak yıl içinde buna bakmaya başlayacağını söyledi.

Bugünün 41 milyon dolarlık B Serisi yatırımına Accel, Canaan Partners, OSS Capital ve bireysel melek yatırımcıların katılımıyla Insight Partners öncülük etti.



Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/appsmith-takes-open-source-route-to-accelerate-internal-business-app-development/

Yorum yapın