İş arama: En sıcak işler için daha küçük şehirleri düşünün


ABD’de teknolojiyi düşündüğünüzde, aklınız doğrudan Silikon Vadisi’ne mi gidiyor? Olursa şaşırmazdık. Kaliforniya bölgesi, dünyanın teknoloji için en bilinen adıdır ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin çoğunun doğum yeri ve evidir. Fortune 1000’deki 30’dan fazla işletmenin merkezi buradadır ve aynı zamanda binlerce yeni kurulan şirkete de ev sahipliği yapmaktadır.

Silikon Vadisi’nin dışında, sektörde istihdam edilen 670.000’den fazla kişiyle ulusal olarak en büyük teknoloji işgücüne sahip olan Atlanta, Boston ve New York City dahil olmak üzere ABD’de teknoloji için iyi kurulmuş başka yerler de var. Ek olarak, New York Eyaleti, Kaliforniya’dan sonra ülkenin en büyük ikinci risk sermayesi miktarını çekiyor. Seattle’ın da teknolojide uzun bir geçmişi var ve 1979’dan beri Microsoft’un evi olmasıyla ünlü. Geçen yıl, Washington Eyaleti 2021 Küresel Başlangıç ​​Ekosisteminde en üst sırada yer aldı. bildiri.

Yakın tarihli bir parça Araştırma Moody’s Analytics ile 300 metropol alanı, işsizlik oranı, işgücüne katılım oranı (işgücündeki büyümenin yanı sıra) ve her bir alandaki iş ve ücret artışı gibi faktörler açısından değerlendirdi. Sonuçlar, iş piyasalarının, nüfusu 2,3 ​​milyonun altında olan, nispeten düşük gelir vergisine sahip olan (veya hiç vergi vermeyen) orta büyüklükteki şehirlerde ve yıl boyunca açık hava etkinliklerine izin veren iklimlerde en sıcak olduğunu keşfetti.

Öyleyse, yeni bir rol için pazardaysanız, nereye bakmalısınız? Araştırma, Austin, Teksas’ın altını çizdi; Nashville, Tennessee; Tuz gölü şehri, Utah; Jacksonville, Florida ve Raleigh, Kuzey Karolina. Aşağıda kontrol edeceğimiz üç tane var – ve VentureBeat Job Board’da keşfedecek daha pek çok şey var.

Tehdit Algılama ve Müdahale, Başkan Yardımcısı, MUFG

Konum: Raleigh, Kuzey Karolina (veya uzak).

Rol: Tehdit Tespiti ve Müdahale, Başkan Yardımcısı rolünde, siber suçluların çeşitli sistemlere, teknolojilere, operasyonlara ve programlara yönelik tehditlerini araştırmaya odaklanacaksınız. Bir siber suçlunun yeteneklerini, niyetlerini ve çok aşamalı olanlar da dahil olmak üzere saldırı yaklaşımlarını belirlemek için araştırmayı analiz edeceksiniz.

Sorumluluklar: Riske maruz kalmayı en aza indirmek ve sistem kullanılabilirliğini sağlamak için olaylara hızla yanıt verecek ve dahili ve harici ortamları proaktif olarak izleyeceksiniz. Ayrıca, algılama ve düzeltmeyi otomatikleştirme ve olaylar için yanıt sürelerini azaltma fırsatları da arayacaksınız. Rakiplerin davranışlarına ilişkin perspektifleri içeren raporlar ve brifingler üreteceksiniz.

Gereksinimler: Bilgisayar bilimi veya teknoloji ile ilgili alanda lisans derecesi veya eşdeğer iş deneyimi gereklidir. Ayrıca, siber olaylara veya ortaya çıkan tehditlere yanıt verme ve gelişmiş tehdit algılama yetenekleri geliştirme konusunda beş ila altı yıllık deneyime ihtiyacınız olacak. Bankacılık veya finans sektörlerinde deneyim tercih sebebidir.

Tehdit Algılama ve Müdahale, Başkan Yardımcısı rolü için başvurun veya MUFG’deki diğer işlere göz atın.

Veri Bilimi Yöneticisi — İş Arayan Profilleri, Gerçekten de

Konum: Austin, Teksas.

Rol: Indeed’deki Veri Bilimi Yöneticisinin rolü, terabaytlarca iş arama verisini günlüğe kaydetmek, analiz etmek, görselleştirmek ve modellemek için verileri takip etmektir. Veri Bilimcileri, zamanında kararlar almak için makine öğrenimi modelleri oluşturur ve uygular ve her biri bir istatistikçi, bilim adamı, makine öğrenimi uzmanı ve mühendisin bir karışımıdır.

Sorumluluklar: R, Python, Java veya C++ kullanarak programlayacak ve Hadoop, Pig, Scala ve Spark’ta büyük veri modelleme çalışmaları yapacaksınız.

Gereksinimler: Hızla büyüyen bir ekibi işe alma ve işe alma deneyiminin yanı sıra arama sıralama, derin öğrenme veya öneri sistemlerinde deneyime sahip olacaksınız. Teknik becerileriniz Python, R, Julia ve Octave’nin yanı sıra SQL, Pandas ve MongoDB’yi içerir.

Veri Bilimi Yöneticisi rolüne göz atın veya Indeed’de daha fazla fırsata göz atın.

SEO Analisti, Thriveworks

Konum: Nashville, Tennessee (veya uzak).

Rol: Danışmanlık zinciri Thriveworks, görevinde başarılı olmasına yardımcı olmak için SEO ve ruh sağlığı konusunda tutkulu bir SEO Analisti arıyor. Bu, çabalarınızın insanların yaşamları üzerinde anlamlı bir etkisi olacağı bir rol.

Sorumluluklar: Thriveworks’ün SEO, içerik ve sayfa deneyimini bir sonraki düzeye taşımasına yardımcı olun. Fikirden uygulamaya kadar projelerinizin sahibi olacaksınız, pazar ve performansı analiz edecek ve içgörülerinizi karar verme süreçlerine uygulayacaksınız. Bu rolde, yol haritanızdan sorumlu olacaksınız ve hedeflerinize ulaşmak için içerik, klinisyen, ürün, geliştirme ve pazarlama ekipleriyle yakın işbirliği yapacaksınız.

Gereksinimler: SEO’nun temellerinde deneyime ihtiyacınız olacak: analitik, teknoloji, UX, içerik ve geri bağlantı stratejisi ve Google Analytics (veya benzer bir platform), Google Etiket Yöneticisi ve Google Arama Konsolu ile çalışmak konusunda rahat olmanız gerekecek. SEMRush, Ahrefs, SEOClarity ve Screaming Frog gibi SEO araçlarını kullanma deneyimi, teknik SEO denetimi ve geliştirme çalışmaları için düzeltmeleri iletme konusunda deneyim gerektirir.

SEO Analisti rolü hakkında daha fazla bilgi edinin veya Thriveworks’te daha fazla fırsata göz atın.

Bir iş – veya bir şehir – taşınmayı düşünüyorsanız, VentureBeat İş Panosu’nda ülke çapında binlerce açık pozisyona göz atın.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/27/job-hunting-think-smaller-cities-for-the-hottest-jobs/

Yorum yapın