iPhone’unuz yeniden başlamaya devam ederse ne yapmalısınız?


Bir iPhone’un çökmesi ve yeniden başlatılması çok nadirdir, ancak herhangi bir donanım parçası gibi, ara sıra olabilir. Bu nedenle, iPhone’un çökmesinin ve yeniden başlatılmasının olası nedenlerinin ne olduğunu ve sorunu çözmenin yollarını bilmeniz gerekir. Buggy uygulaması kadar basit ve masum bir şey veya yeni bir pil veya hatta tamamen yeni bir cihaz gerektiren bir donanım sorunu kadar ciddi bir şey olabilir. Bu nedenle, iPhone’unuz yeniden başlatılmaya devam ederse panik yapmayın. Bunu okuyun ve çözümünüzü bulup bulamayacağınıza bakın.

Devamını oku: iPhone 13 nasıl kapatılır ve yeniden başlatılır

HIZLI CEVAP

iPhone’unuz çökmeye ve yeniden başlamaya devam ederse, zorla yeniden başlatma, uygulamalarınızı ve iOS sürümünü güncelleme ve ağ ayarlarını sıfırlama gibi temel şeylerle başlayın. Son olarak, telefonu fabrika ayarlarına silin. Bunlar işe yaramazsa, bir Apple Store’dan yardım gerektiren bir donanım sorununuz olabilir.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

iPhone’unuzun çökmesi veya yeniden başlatılmasının olası nedenleri

Apple iPhone 12 Mini Apple hazır fotoğraf 10

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

İPhone’unuz sürekli kilitleniyor ve yeniden başlatılıyorsa, bunun herhangi bir sayıdan kaynaklanabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak muhtemelen beş olasılıktan birine daraltılabilir.

Telefonunuz veya bir uygulamanız en son sürümü çalıştırmıyor

Telefonunuzun veya bir uygulamanın eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, içinde telefonunuzun çökmesine neden olan bir hata olabilir. Sonuçta, bu yüzden güncellemeler ilk etapta gönderilir – bir hata bulunduğunda, bu hatayı ezmek için bir güncelleme yapılır. Güncellemeyi mümkün olan en kısa sürede uygulamazsanız, telefonunuzda hala o hataya sahip olacaksınız. Mantıklı, ancak kaç kişinin telefonlarını güncellemekle uğraşmadığına şaşıracaksınız – şimdiye kadar. Sana migren vermeye yeter.

Bir uygulamada veya iOS’ta henüz yamalanmamış bir hata var

İkinci olasılık, yüklü bir uygulamanın veya iOS’un kendisinin henüz güncelleme almamış bir hatası olmasıdır. Apple’ın hata düzeltme eklerini yayınlamayı geciktirmesi alışılmadık bir durum – sonuçta, müşterilerinin çöken telefonlara sahip olması ticari çıkarlarına uygun değil. Ancak geliştiriciler, uygulama sorunlarına ayak uydurmakta biraz gecikebilir. Orada farkında bile olmayabilirler. dır-dir sorun.

Telefon ayarları birbiriyle çelişiyor

Telefonunuzu ne kadar çok ince ayarlar ve kişiselleştirirseniz, bu ayarlardan iki veya daha fazlasının birbiriyle çakışma olasılığı o kadar artar. Yine, bu çok nadir bir durumdur, çünkü Apple muhtemelen bunun olmamasını sağlamak için büyük acılar çeker. Ama öte yandan, bunu da dışlayamayız.

iOS beta yazılımı çalıştırıyorsunuz

Apple’ın Beta Yazılım Programının bir parçasıysanız, yeni özellikleri test etmek heyecan vericidir. Ama beta olduğu için belli bir risk de beraberinde geliyor. Yeni işletim sistemi henüz prime time için hazır değil ve birçok hata olacak. Bu, uygulamaların çalışmaması, telefonun çökmesi, düğmelerin olması gerektiği gibi çalışmaması, tuvaletinizin aniden sifonu çekmesi ve daha fazlası anlamına gelir (Tamam, tuvaleti ben yaptım.)

Mesele şu ki, iOS beta yazılımı çalıştırıyorsanız, çökmelerin ve yeniden başlatmaların yaygın bir olay olacağını kabul etmeniz gerekir.

Telefonunuzda bir donanım sorunu var

Son olarak, en ciddi olasılık, telefonunuzun pil veya devre ile ilgili bir donanım sorunu olmasıdır. Bu senaryoda, telefonunuzu tamir ettirmek için bir Apple mağazasına götürebilirsiniz, ancak yeni bir telefon açıkçası bu olasılığın dışında değildir. Sorunun bu kadar ileri gitmediğini ummak isteyeceksiniz.

iPhone’unuzun tekrar tekrar yeniden başlatılmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Artık iPhone’unuzun yeniden başlatılmasının ve çökmesinin olası nedenlerine baktık, şimdi proaktif olalım ve bazı çözümlere bakalım.

Telefonu zorla yeniden başlatın

iphone'u yeniden başlat

Evet, eski “kapatıp tekrar açmayı denediniz mi” kinayesidir. Ancak bazen, zorla yeniden başlatma, sistemdeki tüm gremlinlerden kurtulabilir. Denemekle kaybedeceğiniz bir şey yok. İPhone’unuzu nasıl yeniden başlatacağınız, sahip olduğunuz modele bağlıdır, ancak genellikle bir ses düğmesi ve yan düğmeyi basılı tutmayı içerir. Bir Ana Sayfa düğmeniz varsa, bunu basılı tutun. Yukarıdaki ekranı gördüğünüzde sağa kaydırın. kapatmak için kaydır çubuk.

Tüm iOS ve uygulama güncellemelerini uygulayın

ios uygulama güncellemeleri sayfası

Bir sonraki adım, neyin güncellenmesi gerektiğini görmektir. App Store’a gidip sağ üst köşedeki iCloud fotoğrafınıza dokunarak uygulamanızın güncelleme durumunu kontrol edebilirsiniz. Aşağı kaydır Yaklaşan Otomatik Güncellemeler ve dokunun Tümünü Güncelle. Mevcut tüm güncellemelerin gösterildiğinden emin olmak için önce ekranı yenilemeniz gerekebilir.

ios yazılım güncellemesi

Bir iOS güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar–>Genel–>Yazılım Güncelleme. Mevcut bir şey varsa, orada olacaktır. Bunun için telefonunuzu bir prize takarsanız daha iyi olur. Tehlikeli bir piliniz varsa, büyük bir iOS güncellemesi için ona güvenmek istemezsiniz.

Tüm ayarlarınızı sıfırlayın

ios sıfırlama ayarları

Her şey güncellendikten ve sorun hala ortadan kalkmadığında, denenecek bir sonraki şey telefon ayarlarınızı sıfırlamaktır. iPhone’un o kadar çok şeyle uğraşması gerekiyor ki, bir şeyin olması gerektiği gibi çalışmaması oldukça olası. Yani her şeyi sıfırlayıp yeniden başlamanın zamanı geldi.

git Ayarlar–>Genel–>iPhone’u Aktar veya Sıfırla ve seçin Sıfırla. İle başla Ağ Ayarları Sıfırlamave bu işe yaramazsa, Bütün ayarları sıfırla. Bu, telefonu SİLMEYECEKTİR, ancak yine de sigorta olarak ekstra bir telefon yedeklemesi yapmalısınız.

Hata günlüklerini kontrol edin

ios sistem günlükleri

Bu aşamaya geldiyseniz, uygulamalarınızdan birinin hala sizinle uğraşıyor olması tamamen olasıdır. Yani, git Ayarlar–>Gizlilik–>Analytics ve İyileştirmeler–>Analytics Verileri. Burada hata günlüklerini bulacaksınız.

Sayfa çevirme okumalarını tam olarak engellemiyorlar, ancak belirli bir uygulamadan birden fazla kez bahsedilip bahsedilmediğini yine de fark edebilmelisiniz. Eğer öyleyse, tüm sorunlara neden olan o olabilir. Kaldırın, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun kaybolup kaybolmadığına bakın.

Telefonu fabrika ayarlarına sil

iphone sıfırlama

Mark O’Neill / Android Otoritesi

Her şey başarısız olduysa, o zaman dışarı çıkıp tüm telefonu silmenin zamanı geldi. Açıkçası, bundan kaçınmak tercih edilir, ancak önceki ipuçları başarısız olduysa, muhtemelen başka seçeneğiniz yoktur. git Ayarlar–>Genel–>iPhone’u Aktar veya Sıfırla–>Tüm İçeriği ve Ayarları Sil. Emin olmak Telefonumu bul kapalı ve tabii ki o iCloud yedeklemesini yapın. Ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Yedekleme yapayım diyorum ama bug’ın yedeğin içinde olma ihtimali tamamen yüksek. Bu nedenle, yedeği geri yükleyerek, hatayı telefona geri yükleyebilir, sizi birinci kareye geri koyabilirsiniz. Bu nedenle kayıplarınızı azaltıp telefonu fabrika ayarlarıyla yeniden başlatmak daha iyi olabilir.

Apple Destek’e iletişime geçin

elma desteği

Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek bir fark yaratmadıysa, bu bir donanım sorunudur. Ya arızalı bir piliniz var ya da bir yerlerde gevşek bir devreniz var. Her iki durumda da, telefonu görmek için bir Apple mağazasına veya lisanslı Apple tamirhanesine gitmeniz gerekir. Birini görmek ve içeri almak için randevu alın.

git Ayarlar–>Genel–>Yazılım Güncelleme. Mevcut tüm iOS güncellemeleri bu ekranda görünecektir.

App Store’a gidin ve sağ üst köşedeki iCloud fotoğrafınıza dokunun. Aşağı kaydırın ve orada oturan uygulama güncellemeleri olmalıdır. Musluk Tümünü Güncelle bunları indirmeye ve yüklemeye başlamak için.

Evet, ancak bunu yapmak için Apple sertifikalı bir onarım teknisyeni gerekir. Eski iPhone öncesi telefonların aksine, pil normal bir kişi tarafından çıkarılamaz.

Sahip olduğunuz iPhone modeline bağlıdır. Ana Sayfa düğmesi olan daha eski bir modeliniz varsa, ekranda yeniden başlatma seçeneği görünene kadar parmağınızla bunu basılı tutun. Daha yeni bir iPhone’unuz varsa, ekranda yeniden başlatma seçeneği görünene kadar ses düğmelerinden birini ve yan düğmeyi aynı anda basılı tutun.Kaynak : https://www.androidauthority.com/iphone-keeps-restarting-3186587/

Yorum yapın