iPhone’un 15. yıl dönümünde 500 bin dolar değerinde bir iPhone öncesi prototipe göz atınAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

YouTube kişiliği Luke Miani, yayın öncesi yazılım ve değiştirilmiş tasarımlarla bir avuç iPhone prototipine sahip oldu.

Orijinal iPhone ilk kez 29 Haziran 2007’de satışa sunuldu. Luke Miani’nin son videosunda, biri 2006 yılına ait olan birkaç prototip cihazı gösteriyor.

Bazı cihazlar son tasarıma daha yakın görünüyor, hatta bir tanesi son saniyede cam lehine açılan plastik ekrana sahip. Bununla birlikte, ikisi üretimde o kadar erken ki, hala cihazın arkasına yapıştırılmış parça tedarik çıkartmaları var.

Yayın öncesi iPhone’ların her biri, oldukça nadir oldukları için yaklaşık 500.000 dolar değerinde. Hatta bazıları dijital dokunmatik ekranda iPod tıklama tekerleğine benzeyen test yazılımı çalıştırıyor.

Koleksiyon, adlı farklı bir YouTuber’dan alınmıştır. DongleBookProHer prototip cihazına daha sonraki bir tarihte daha ayrıntılı olarak dalması bekleniyor. Daha önce, sızıntıları minimumda tutmaya yardımcı olması gereken bir “Ölüm Yıldızı” iPhone’u göstermişti.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/29/check-out-a-pre-iphone-prototype-worth-500k-on-iphones-15th-anniversary?utm_medium=rss

Yorum yapın