iPhone’da Safari Sekme Grupları nasıl paylaşılır


Apple’ın proje ve araştırma işbirliği araçlarına en son eklemesi, doğası gereği Mac, iPhone ve iPad kullanıcıları ile sınırlı olsa da, zaman zaman profesyonellerin bile işine yarayabilir.

Apple sizin için sekmeler tutuyor

Benim gibi yer imi gericilerinden feryat etmesine rağmen, Apple web’i geleneksel yer imleri yerine sekmeleri kullanarak düzenleme fikrine gerçekten bağlı görünüyor. İOS 15 ile Sekme Gruplarını tanıttı.

Bunlar, hepsini aynı anda açmanıza gerek kalmadan düzinelerce sekmeyi düzenli ve kullanılabilir durumda tutabilmeniz için tasarlanmıştır. Bu, tarayıcınızı biraz farklı bir şekilde kullanmanızı sağlar. Dolayısıyla, büyük bir mimari proje için bileşenleri araştırıyorsanız, projenin farklı bölümleri için Sekme Grupları oluşturabilir ve bir sonraki tatiliniz için araştırma toplayacağınız üçüncü bir Sekme Grubuna sahip olabilirsiniz.

Bu gruplarla ilgili yararlı olan şey, hepsi aynı iCloud hesabında oturum açtıkları sürece tüm cihazlarınız arasında otomatik olarak yayılmalarıdır; bu, herhangi bir cihazda çalışmaya devam edebileceğiniz ve görevlerinizi tamamlamak için kolayca başka bir cihaza geçebileceğiniz anlamına gelir.

iOS 16’daki yenilikler, bu Safari Sekme gruplarını paylaşma kapasitesidir.

Safari Sekme Grupları nasıl paylaşılır

Diyelim ki bu yapı malzemelerini araştırıyorsunuz ve bu araştırmanın meyvelerini ekibinizdeki diğer kişilerle veya hatta kararınızı yönlendirmenize yardımcı olabilecek harici sağlayıcılarla paylaşmanız gerekiyor. Bu özelliğin iPad’lerde veya Mac’lerde göründüğünü henüz görmedik (bu işletim sistemi güncellemeleri bu sonbaharda yapılacak), ancak Safari Sekme Gruplarını paylaşma şeklimizin bu cihazlarda iPhone’dakine benzer olacağını düşünmek mantıklı.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3674217/how-to-share-safari-tab-groups-on-iphone.html#tk.rss_all

Yorum yapın