iPhone 15, Wi-Fi 6E özelliğine sahip ilk iPhone olabilirAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Yeni bir analist notu, Apple’ın Wi-Fi 6E’yi iPhone 15’e getireceğini ve cihazı Mac mini, MacBook Pro ve iPad Pro gibi diğer Apple cihazlarıyla uyumlu hale getireceğini gösteriyor.

Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley bir araştırma notu paylaştılar, tarafından görüldü MacSöylentilerbu, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 15 serisine Wi-Fi 6E desteği ekleyeceğini gösteriyor.

Şu anda, desteğin iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlı olup olmayacağı henüz belirlenmedi.

Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6 ile aynı 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında çalışır, ancak 6 GHz bandında da çalışır. Bu, daha yüksek kablosuz hızları ve daha az sinyal paraziti sağlar. 6Ghz bandını kullanmak için cihazların bir Wi-Fi 6E yönlendiriciye bağlı olması gerekir.

iPhone 14 serisi, bir yükseltme göreceğini öne süren önceki söylentilere rağmen standart Wi-Fi 6’ya sahip.

iPhone 15’in 2023 sonbahar Apple Etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve analistler şimdiden Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları için tahminlerde bulunmaya başladılar.

Bazıları, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın, iPhone 14 Pro modellerinde olduğu gibi, 3’lü bir sensöre ve 48 megapiksel geniş lense sahip olacağına inanıyor.

Üst düzey iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile ilgili olarak, bazı analistler, Apple’ın gelişmiş optik yakınlaştırmaya yönelik 12 megapiksel periskop lens eklemesini bekliyor.

Hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max’in TSMC’nin 3 nanometre teknolojisi, 8 gigabayt RAM ve yeni bir titanyum çerçeve ile oluşturulmuş bir A17 çipe sahip olması bekleniyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/01/26/iphone-15-could-be-the-first-iphone-to-feature-wi-fi-6e?utm_medium=rss

Yorum yapın