iPhone 15 Pro Katı Hal Düğmelerinde Tedarikçi İpuçları


Apple’ın iPhone 15 Pro’su, analist Ming-Chi Kuo tarafından başlatılan bir yangına yakıt ekleyen yeni bir raporla katı hal güç ve ses düğmeleri alıyor olabilir.

Kuo, iPhone 15 Pro modellerinin tıklama düğmelerine sahip olmayacağını zaten önermişti; Apple, bir tıklamayı simüle etmek için bir motora dokunmaya ve titretmeye tepki veren sağlam düğmelere sahip olmayı seçmişti.

Şimdi, Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, bir bileşen tedarikçisinin de aynı şeyi ima ettiğine inanıyor.

Cirrus Logic, Apple’ın Taptic Engine titreşim motorları için tasarlanmış parçalar üreten bir şirkettir ve CEO’su John Forsyth kısa süre önce şirketin gelecek yıl bir akıllı telefon için yeni bileşenler üzerinde “stratejik bir müşteriyle etkileşim kurmak” için çalıştığını söyledi.

MacSöylentiler Barclays analistlerinin bunun yalnızca tek yönlü olduğunu gördüklerini bildiriyor.

Potansiyel kullanım durumlarına bakıldığında, gelecek yıl yeni iPhone modellerinde yapılacak en büyük değişiklik, haptik motoru için ek sürücüler gerektirecek ve onu yeni içerik için en olası kullanım durumu haline getirecek düğmelerin kaldırılmasıdır.

Katı hal düğmelerinin nedeni basittir – içeri su girmesine izin vermezler. Bir iPhone’u daha fazla su geçirmez hale getirmek, telefonları ıslanan kişilerin telefonlarının kırılma riskini azaltır. Apple’ın da benzer nedenlerle fiziksel bir şarj bağlantı noktasını kaldırmaya çalıştığı düşünülüyor.

Apple önceki sürüm ritmini takip ederse, önümüzdeki yılın Eylül ayında iPhone 15 Pro da dahil olmak üzere iPhone 15 serisini duyurmasını bekleyebiliriz.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • İndirin: iOS 16.1.1 OTA Profil Dosyası, IPSW Bağlantıları Yayınlandı
  • Kötü iOS 16 Pil Ömrü Boşalması Nasıl Onarılır [Guide]
  • iPhone ve iPad’de Jailbreak iOS 16.1.1 Son Durum Güncellemesi
  • iOS 16 Uyumlu Ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazlar
  • iOS 16 Gizli Özellikleri: Apple’ın Bize Bahsetmediği 100’den Fazla Değişiklik
  • İndir: iPadOS 16.1 Son OTA Profil Dosyası, IPSW Bağlantıları Yayınlandı
  • iOS 16 Final IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus’a Kurun [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/supplier-hints-at-iphone-15-pro-solid-state-buttons/

Yorum yapın