iPhone 15 Pro için periskop lens geliyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone’a periskop lens eklediğine ilişkin önceki raporları, daha fazla tedarik zinciri bilgisi ve tahminleriyle destekledi.

Periskop terimi, katlanır bir merceğe izin veren bir mekanizmayı ifade eder. Bu, iPhone’lara daha kalın bir telefona ihtiyaç duymadan büyük ölçüde artırılmış bir optik yakınlaştırma sağlar. Apple’ın iPhone 15 serisine periskop lens eklemeyi planladığı uzun süredir konuşuluyordu, ancak sorunlar yaşandı.

Önemli bir konu, Samsung’un teknoloji üzerinde patent sahibi olması ve Apple’ın bu şirketi katlanır zoom kamera tedarik zincirinden çıkarmak istediği bildiriliyor. Apple bu nedenle alternatif tedarikçiler arıyor.

Göre Ming-Chi KuoApple’ın artık birden fazla kamera bileşeni tedarikçisi için bir nimet olması bekleniyor.

Kuo, “Tam periskop lens modülü bir yüksek ASP 1G2P lens, iki yüksek ASP prizma ve bir lens namlusu içerir,” diye yazıyor Kuo daha dolu yazı üzerinde Orta. “Yüksek ASP malzemeleri, çıktı değerini artırmanın anahtarıdır.”

“Apple’ın lens tedarikçisi ilk kez daha karmaşık montaj hizmetleri sağlayacak,” diye devam ediyor, “bu nedenle Largan ve Genius bu siparişi karşılamak için Taichung ve Xiamen’deki üretim kapasitelerini genişletiyor.”

ASP, ortalama satış fiyatıdır ve bu durumda Kuo, maliyetin Apple ve tedarikçileri için bir sorun olduğunu düşünür. “İlk getiri iyi değilse, ASP 60-70 $ (USD) veya daha fazla olabilir” diyor.

Kuo’ya göre Apple’ın şu anda periskop lensi ve ilgili özellikleri almak için beş tedarikçiyle birlikte çalışmasının bir nedeni de bu. Lensin başlangıçta iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile sınırlı olmasının bir nedeni de muhtemelen bu.

Ayrıca tedarikçilerin daha sonra “periskop ve diğer arka kamera yükseltmelerini benimseyen daha fazla iPhone 16 modelinden yararlanacağını” söyledi. Ancak elini uzattı AppleInsider özellikle iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’i kastettiğini doğrulamak için.

Analist Kuo, Mart 2022 civarında önceki yatırımcı notu raporlarını yazmayı bırakmış ve ardından tahminlerini tweetlemeye başlamış görünüyor. Daha yakın zamanlarda, Medium’da yayınladığı daha kapsamlı raporların başlığını çıkarmak için Twitter’ı kullanıyor.

Tweet’ler ve raporlar, tedarik zincirinden aldığı belirli bilgiler ile önceki üretim döngülerine dayalı kendi varsayımı arasında değişiklik gösteriyor. Bu sonuncusu, bileşen üreticilerinin özellikleriyle birlikte ikisinin bir karışımı gibi görünüyor, ancak zaman çizelgeleri hakkında daha fazla varsayım.

Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/14/periscope-lens-coming-for-iphone-15-pro-may-be-in-all-iphone-16-models?utm_medium=rss

Yorum yapın