iPhone 14 Pro, Pro Max yüksek talep görmeye devam ediyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Analistler, iPhone 14 Pro modellerinin iPhone 13 Pro serisine kıyasla yüksek talep görmeye devam etmesiyle iPhone 14 için teslimat sürelerinin bir hafta öncesine göre azaldığını iddia ediyor.

Apple Ürün Bulunabilirlik İzleyicisinin üçüncü haftasında JP Morgan, Pro modelleri için iPhone talebinin artmaya devam ettiğini, ancak Pro olmayan iPhone 14 sürümlerinin görünüşe göre iPhone 13 ve mini’den hala daha zayıf olduğunu iddia ediyor.

gördüğü not AppleInsider Henüz gönderilmeyen iPhone 14 Plus hariç tüm modeller için ön siparişsiz teslim alınabileceğini belirtir. Dünya çapında evde teslimat için, iPhone 14 değişmeden 3 günde izlenir, Pro 35 günden 31 güne düşer ve Pro Max, ikinci haftada görüldüğü gibi 41 günden 39 güne iner.

İPhone 13’e kıyasla, iPhone 14 için teslimat süreleri daha kısa, ancak Pro Max için uzatıldı, bu da tüketicinin premium modelleri tercih ettiğini gösteriyor.

Bölgesel bazda, iPhone 14 Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 günde sabit kalırken, Pro ve Pro Max sırasıyla 31 ve 38 güne düşürüldü. Bununla birlikte, iPhone 14 ve Pro aynı gün teslim alınabilirken, Pro Max değildir.

Çin’de, Pro modelinin teslim süreleri, Pro için 32 gün, Pro Max için 39 gün olmak üzere, küresel ortalamaya yaklaştı. iPhone 14’ün ölü süresi, bir hafta önceki bir günlük ölçümden 4 gün daha uzundur ve Pro modelleri olmadığında aynı gün teslim alınabilir.

Avrupa’da, Pro modelleri Almanya’da teslimat sürelerinin biraz arttığını, ancak İngiltere’de biraz ılımlı olduğunu görüyor. Yine, iPhone 14 aynı gün mağazadan teslim alınabilir, ancak Pro ve Pro Max değildir.

Giyilebilir Cihaz Takipçisinin 3. haftasında Apple Watch Ultra, geçen hafta 37 güne kıyasla 30 günlük teslim süresiyle yüksek talep görmeye devam ediyor. Apple Watch Series 8, 25 günden 19 güne indirildi ve Apple Watch SE, teslim süresinin 6 günden 8 güne çıktığını gördü.

Bunun, Ultra modeline olan tüketici ilgisinin “sürdürüldüğünü” ve talebin “güçlü kaldığını” gösterdiği düşünülüyor.

İkinci nesil AirPods Pro için tedarik süreleri 1 ila 4 gün arasında değişiyor ve bir hafta öncesine kıyasla “arz-talebin daha dengeli olduğunu gösteriyor”.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/09/25/iphone-14-pro-pro-max-continue-to-be-high-in-demand?utm_medium=rss

Yorum yapın