iPhone 14 Pro kamera titremesi düzeltmesi artık iOS 16.0.2 ile kullanılabilirAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple, üçüncü taraf kamera uygulamalarında bulunan iPhone 14 Pro kamera sallama hatası için bir düzeltme ve “yapıştırmaya izin ver” açılır penceresi için ek düzeltmeler içeren iOS 16.0.2’yi yayınladı.

Bu hızlı düzeltme güncellemesi, Apple’ın 16 Eylül’de yayınlanan yalnızca iPhone 14 güncellemesinden bir haftadan kısa bir süre sonra gelir. En son iOS 16.0.2 güncellemesi, iOS 16 ile uyumlu tüm cihazlar için kullanılabilir.

Güncelleme iki önemli hatayı gideriyor. Bir hata, bir kullanıcı bir uygulamadan diğerine yapıştırmayı her denediğinde yapıştırma izni isteğinin görünmesine neden oldu. Amaçlanan davranış, uygulama başına yalnızca bir kez izin verilmesi anlamına gelir.

İkinci hata yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i etkiledi. Kullanıcılar, TikTok gibi kamera erişimi olan üçüncü taraf uygulamaları kullanmaya çalıştığında, vizör titrek görünüyordu.

Kullanıcılar güncelleme için bir bildirim görmeli ve çoğu kişi için bir gecede otomatik olarak yüklenecektir. Ancak, güncellemenin hemen yüklenmesini istiyorsanız, manuel olarak başlatılması gerekecektir.

iPhone nasıl güncellenir

  1. Ayarlar uygulamasını açın
  2. Aşağı kaydırın ve “Genel”e dokunun
  3. “Yazılım güncellemesi”ne dokunun
  4. Göründüğünde yazılım güncelleme seçeneğini seçin

İPhone %50’nin üzerinde şarj olduğunda iOS 16.0.2 güncellemesi. Bu kritik bir güncellemedir ve makul olan en kısa sürede yüklenmesi önerilir.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/09/22/iphone-14-pro-camera-shake-fix-now-available-with-ios-1602?utm_medium=rss

Yorum yapın