iPhone 13’te 5G nasıl kapatılır


5G, cep telefonu ağlarına yapılan bir sonraki en büyük yükseltmedir, ancak henüz dünya çapında kullanıma sunulmamıştır. Aslında, ABD veya Avrupa’da büyük bir şehirde yaşamıyorsanız, muhtemelen buna sahip değilsiniz. Elinizde olsa bile, kendi sebeplerinizle 5G’yi unutup şu anda 4G’ye yerleşmeye karar verebilirsiniz. Öyleyse, iPhone 13’te 5G’yi nasıl kapatırsınız? Sorduğuna sevindim.

Devamını oku: Apple iPhone 13 satın alma kılavuzu – bilmeniz gereken her şey

HIZLI CEVAP

iPhone 13’te 5G’yi kapatmak için şuraya gidin: Ayarlar–>Mobil Veri–>Mobil Veri Seçenekleri–>Ses ve Veri. Artık istediğiniz 5G seçeneğini seçebilir veya tamamen 4G LTE’ye geçebilirsiniz.

iPhone 13’te 5G nasıl kapatılır

iPhone 13’te 5G’yi kapatmak için önce şuraya gidin: Ayarlar ve dokunun Mobil veri.

ios iphone 13 ayarları

Şimdi seçin Mobil Veri Seçenekleri.

ios iphone 13 mobil veri seçenekleri
ios iphone 13 ses ve veri

Şimdi üç seçenek göreceksiniz – 5G Açık, 5G Otomatikve LTE (ki bu daha yavaş 4G’dir.) Hangisini istediğinizi seçin.

ios iphone 13 5G'yi kapat

5G, iPhone 13’ün yanı sıra iPhone 12 ve iPhone SE’de (3. nesil) de mevcuttur. Ayrıca 5G ağına sahip bir cep telefonu şirketine ve bu şirketle 5G mobil planına ihtiyacınız var. Şu anda başka iPhone modelleri desteklenmemektedir. Bu nedenle, orijinal bir 2007 iPhone’un gururlu sahibiyseniz, 5G cephesinde şansınız kalmadı.

5G’nin tamamen devralması için altyapı henüz orada olmadığı için, 5G’nin çok zayıf olduğu bir bölgede yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda, 4G LTE bağlantınız büyük olasılıkla daha hızlı ve daha kararlı olacaktır. Bu senaryoda, şu an için 5G’yi kapatmak ve daha hızlı 4G LTE bağlantınızdan yararlanmak mantıklıdır.

iPhone ayarları ekranında açıklandığı gibi, 5G On, her zaman 5G’yi etkinleştirir. 5G Otomatik, yalnızca telefonunuzun pil ömrünü olumsuz etkilemeyecekse (şu anda yaptığınız etkinliğe bağlı olarak) cihazınızı 5G’ye geçirir.Kaynak : https://www.androidauthority.com/turn-off-5g-iphone-13-3175297/

Yorum yapın