iOS ve Google Play’de Fortnite 30 Ocak’tan itibaren 18+ olacak • Teknolojik Haberler


Epic Games, 30 Ocak’tan itibaren iOS ve Google Play’de Fortnite’ın v13.40 sürümüne 18 yaşından küçük oyuncular erişemeyecek. ilan edildi. Fortnite, Ağustos 2020’de iOS, macOS ve Google Play mağazalarından kaldırılmış olmasına rağmen, oyunu zaten yüklemiş olan kullanıcılar tarafından oynanabilir durumda ancak v13.40 güncellemesinde takılıp kaldı. Oyuncular ayrıca 30 Ocak’tan itibaren oyunun uygulama içi para birimi olan V-Buck’ları harcayamayacak.

Şirket bir tweet’te “Oyunlarımızın tüm sürümlerinin, ebeveyn denetimleri, satın alma varsayılanları ve ebeveyn doğrulama özellikleri dahil olmak üzere mevcut Epic Online Services paketini kullanmasını istiyoruz” dedi. “Apple ve Google’ın Fortnite üzerindeki kısıtlamaları göz önüne alındığında, bu platformlardaki uygulamayı güncelleyemeyiz.”

Aralık ayında Epic Games sınırlı hesaplar tanıtıldı çocukların Fortnite’ın oyun içi mağazasında para harcamasını ve ebeveynlerinin izni olmadan sesli sohbeti kullanmasını engelleyen. Aynı ay Epic Games, Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Fortnite’ın Çocukların Çevrimiçi Gizliliği Yasasını ihlal ettiği ve ayrıca insanları kasıtsız satın almalar yapmaları için kandırdığı iddialarıyla ilgili olarak 520 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Epic Games bu endişeleri yeni güncellemelerle gidermiş olsa da, iOS ve Google Play cihazlarındaki Fortnite güncellemeleri alamıyor. Sonuç olarak, Epic Games’in elindeki tek seçenek, 18 yaşından küçük herkesin erişimini engellemekti. FTC’nin, Fortnite’ın oyuncuları kasıtsız satın almalar yapmaları için kandırdığı iddiasını ele almak için şirket, V-Bucks harcama özelliğini kaldırıyor.

Popüler oyuna App Store veya Google Play mağazalarından geçmek zorunda kalmadan erişmenin yolları olduğu göz önüne alındığında, çoğu oyuncunun birkaç gün içinde uygulamaya konulan yeni kısıtlamalardan muhtemelen etkilenmeyeceğini belirtmekte fayda var. Örneğin, oyuna iOS veya macOS’ta erişmek istiyorsanız, bunu GeForce Now üzerinden yapabilirsiniz. Oyunu Epic Games’in web sitesinden yerel olarak Android’e de indirebilirsiniz.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/fortnite-on-ios-and-google-play-will-be-18-starting-on-january-30/

Yorum yapın