‘iOS Uygulaması Simge Kitabı’ incelemesi: Güzel iPhone simgelerine büyüleyici bir övgüAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Uygulama simgeleri gelir, simgeler gider ve iOS 7 zamanlarında uygulama simgeleri de kökten yeniden işlenmiştir. “iOS Uygulama Simgesi Kitabı”, uygulama simgesi sanatının son derece muhteşem bir kutlamasıdır.

iPhone kadar büyük bir şeyin ayrıntılarının çoktan tarihe karışmış olabileceğini kabul etmek zor. Ama en azından bu yönde ilerliyor ve diğer pek çok şeyin yanı sıra, bu yeni kitap, kaybettiklerimizin en iyisini elde etmek için güçlü bir girişim.

Özellikle, yemin edeceğiniz uygulama simgeleri, iPhone’un 2007’de piyasaya sürülmesinden bu yana değişmedi. Yıllarca ve şimdi bazen on yıl veya daha fazla bir süre boyunca bir uygulamaya bağlı kaldığımızda, simgelerinin ne kadar değiştiğini fark etmiyoruz.

Ve tasarımcı Michael Flarup’un bu kitabının en iyi yanı, bu değişikliklerin bazılarını bizim için ortaya koyduğu zamandır.

Kitabın amacı

Şimdi satışta, en azından ilk baskı bitene kadar, “iOS Uygulaması Simge Kitabı”, içine girip çıkmanız için yarısı, yarısı da tamamen okumanız için tasarlanmış bir kitaptır. Çeşitli boyutlarda ve bazılarının evrimini gösteren bir dizide sayısız uygulama simgesi sunar.

Şimdiye kadar, bu bir Kickstarter projesiydi ve sonunda 1.450 destekçi ilerlemesini takip etti. Bu ilerleme, bir tasarım kitabının etrafındaki tasarım sorunlarıyla ilgili ayrıntıları, özellikle de basılı bir dijital simgenin renklerini doğru bir şekilde yeniden üretmenin ne kadar zor olduğunu içeriyordu.

Ardından Aralık 2021’de sanatçı ve tasarımcı Michael Flarup kitle fonlaması kampanyasının sonuçlarını açıkladı.

“Başardık! iOS App Icon Book’u % 1362 gibi büyük bir fonla finanse ettik.” o yazdı. “Kampanyadaki süre dolduğunda, 1450 destekçi 136.420 (yaklaşık 155.000 ABD Doları veya 1.000.000 DKK (S)) taahhüt etmişti.”

Flarup, “Danimarka’dan şimdiye kadar çıkan en kitle fonlu yayınız,” diye devam etti. “1600 civarında kitap sattık ve hayal etmeye cesaret edemediğim çok daha büyük bir ilk baskıya bakıyoruz.”

“iOS Uygulaması Simge Kitabı” ciltli, 164 sayfadır ve tam renkli olarak basılmıştır. Bu sayfalar sayısız ikonun yanı sıra tasarımcılar veya tasarım şirketleriyle yapılan röportajları içeren bir düzine çift sayfalık forma içeriyor.

Ardından, iOS simgelerinin geçmişi hakkında dört kısa bölüm ve ayrıca etkili simgelerin nasıl çizileceğine ilişkin kılavuzlar var.

Kitap okumak

Önce favori uygulama simgelerini arayacaksınız ve üçüncü taraf geliştiricilere aitlerse, onları bulma olasılığınız daha yüksek olacaktır. Apple Notes ve Xcode dışında kitapta Apple uygulama simgeleri yok.

Tüm simgelerin yanı sıra, uygulama simgesi tasarımcılarıyla yapılan çift sayfalı röportajlar da var.

Bu çok yazık çünkü farklı nesiller boyunca tüm stok uygulamalarını takip etmek büyüleyici olurdu. Ancak genel olarak en ilginç olan gelişen uygulamalar dizisidir, bu yüzden bunlardan daha fazlasına sahip olmak iyi olurdu.

Yine de bu bir ayrıntı dengesidir ve favorilerinize bu evrim kapsamının verilmesini dilerseniz, bunu elde edenler iyi seçilmiştir.

Kitabı bir kez okuduktan sonra bile, uygulama simgesi sayfalarının üzerinde durmamak zor. Başlangıçta bir iPhone’da mümkün olan en küçük sanat eseri olarak görülen şey, şimdi burada çok daha büyük, daha zengin görünümlerde gösteriliyor.

İkon tasarımı ve ikon tarihi ile ilgili yazılı bölümler çok kısadır. Bunun için bir şekilde daha fakir olmak yerine, iyi yapılmış parçalardır – bu sizi her zaman daha fazlasını istemenize neden olur.

satın almalısın

Evet. Spesifik olarak, bu ciltli kitabı baskı işlemi devam ederken satın alın çünkü kesinlikle gelecekte baskı çalışmaları olması gerekirken, bir e-kitap sürümü olmayacağı bildirildi.

  • Harika tasarlanmış kitap
  • Büyüleyici tasarımcı profilleri
  • Uygulama simgelerinin nasıl tasarlanacağıyla ilgili hassas ayrıntılar
  • Sayısız favori uygulama ikonu içerir
  • Bazı önemli simgelerin yıllar içindeki gelişimini içerir
  • Apple’dan neredeyse hiç simge yok
  • Daha fazla evrim serisi iyi olurdu

Değerlendirme: 5 üzerinden 5Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/21/the-ios-app-icon-book-review-a-mesmerizing-tribute-to-beautiful-iphone-icons?utm_medium=rss

Yorum yapın