iOS 16’da bir fotoğraftan arka plan nasıl kaldırılır


iOS 16 birçok yeni özellik sunmuştur, ancak gerçekten kullanışlı bir özellik fotoğraf düzenleme ile ilgilidir. Genellikle, fotoğraflardan arka planları kaldırmanız gerektiğinde Photoshop, Gimp gibi bir düzenleme aracına veya çevrimiçi bir kaldırma aracına ihtiyacınız vardır. Ancak iOS artık bir fotoğraftan arka planı kaldırmak için yerleşik bir araca sahip. Hiçbir şekilde mükemmel değil (henüz), ama çok umut verici görünüyor. İşte nasıl çalıştığı.

Devamını oku: Apple’ın iOS 16 ile Android’den sıkıştırılmış özellikleri

HIZLI CEVAP

iOS 16’da bir fotoğraftan arka planı kaldırmak için parmağınızı fotoğrafın konusuna uzun süre basın. Öznenin dış kenarları dönmeye başladığında, kopyala açılan düğme. Şimdi başka bir uygulamaya giderseniz ve öğesine dokunun. Yapıştırmakfotoğrafın konusu oraya eklenecek, arka plan çıkarılacak.

iOS 16’da bir konu nasıl kırpılır ve arka plan nasıl kaldırılır

Başlamadan önce, bunun gerçekte yaptığı şeyin fotoğrafın konusunu resimden çıkarmak olduğunu açıklığa kavuşturmaya değer. Ardından fotoğrafın konusunu iMessage, WhatsApp, Facebook vb. gibi başka bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz; arka plan olmadan görünecektir.

Yani bu değil kesinlikle Photoshop veya Gimp değişimi. Ancak bir metin mesajında ​​(örneğin) paylaşmak istediğiniz hızlı anlık görüntüler için bu gerçekten kullanışlı bir özellik.

Öncelikle Fotoğraflar uygulamasında fotoğrafa gidin ve fotoğrafın konusuna uzun basın. Kenarlarda parıldamaya başladığında küçük bir menü belirecektir. Musluk kopyala.

ios16 arka planı kaldır

Mark O’Neill / Android Otoritesi

Şimdi düzenlenen resmi paylaşmak istediğiniz uygulamaya gidin. iMessage’da denedim. Mesaj kutusuna dokunun ve seçin Yapıştırmak. Uygulama, Fotoğraflar uygulamasından yapıştırmak için izin isteyecektir. Doğal olarak, dokunun Yapıştırmaya İzin Ver.

ios16 mesaja yapıştır

Mark O’Neill / Android Otoritesi

Fotoğrafın konusu şimdi eksi arka plan görünecek. Artık gönderilmeye hazırdır.

ios16 arka plan olmadan görüntü imessage yapıştırın

Mark O’Neill / Android Otoritesi

İPhone arka planı karanlıksa, muhtemelen herhangi bir kusur görmezsiniz. Ancak arka planı beyaz yaparsanız, resmin bazı kısımlarının çevresinde gri bir kenarlık göreceksiniz. Yani %100 mükemmel bir iş çıkarmaz ama yeterince yakındır.

ios16 yapıştırılan görüntü

Mark O’Neill / Android Otoritesi

SSS

Kamera ayarlarında HEIC ve JPG arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak ekran görüntüleri yaparsanız PNG olarak kaydedilirler. Ekran görüntülerini JPG olarak kaydetmek için ekran görüntüsü alındığında sol alttaki küçük resme dokunun. sonra dokunun Fotoğraflara Kaydet. Bu, onu Fotoğraflar uygulamasına bir JPG dosyası olarak koyar.Kaynak : https://www.androidauthority.com/remove-background-photo-ios-16-3212244/

Yorum yapın