İOS 16’da Apple’ın Fotoğrafları kullanılarak kopyalar nasıl güvenle silinir?



AppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple, iOS 16’daki Fotoğraflar’a yeni bir “Yinelenenler” albümü ekledi ve istenmeyen fazladan görüntü kopyalarını güvenli bir şekilde silerek yerden tasarruf etmemizi sağlayacak araçlar sağladı.

Mac’inizden iPhone’unuza görüntü göndermek için AirDrop kullanırken parmağınız kaymış olabilir. Veya tamamen rastgele, tamamen uydurulmuş bir örnekte, muhtemelen, sadece muhtemelen, bir kez eski Aperture kitaplığınızı üç kez içe aktardınız.

Siz hiçbir şey yapmadan iOS 16, sahip olduğunuz tüm kopya fotoğrafları bulacaktır. O zaman onlarla ne yapmak istediğin sana kalmış.

Yinelenen fotoğraflarınızı nasıl görebilirsiniz?

  1. iOS 16’da Fotoğraflar’ı açın
  2. Albümler’e dokunun
  3. “Yinelenenler” seçeneğine ilerleyin
  4. Açmak için dokunun

“Duplicates”, yeni bir albümdür. Araçlar başlık. sonra gelir ithalatve her ikisinden önce Gizlenmiş ve Son Silinenler.

O albüme gidin ve her yinelenen görüntü gösterilir. Ekranın altında genel bir toplam var, ancak her bir kopyanın ayrı bir sayısı da var.

İki özdeş görüntü varsa, Apple bunları “2 Yinelenen” olarak tanımlar. Ayrıca her ikisinin de küçük küçük resimlerini görüntüler, böylece onlara bakmak ve Apple’ın doğru olup olmadığını kontrol etmek için dokunabilirsiniz.

Yinelenen fotoğraflarınızla ne yapmalısınız?

Onları orada bırakabilirsin. Alanınız bitmiyorsa ve Apple’ın algoritmasına güvenmekten çekiniyorsanız, onları rahat bırakın.

Aynı şekilde, her satıra gidebilir, her küçük resmi görebilir ve her biri hakkında bir karar verebilirsiniz. “2 Kopya” veya ne kadar çok olursa olsun yazan yerin sağında bir Birleştirmek buton.

Alternatif olarak, kurtulmak için birden fazla tane seçebilirsiniz. Bunu yapmak için sağ üstteki küçük Seç düğmesine dokunarak başlayın.

Ardından, herhangi bir albümdeki herhangi bir fotoğrafı seçebileceğiniz gibi seçerek her bir kopya grubuna dokunun. Bazılarını seçtiğinizde, ekranın alt satırı “2 Yineleneni Birleştir”, “5 Yineleneni Birleştir” vb. şeklinde değişir.

Hazır olduğunuzda, alt satırdaki o metne dokunun ve kopyalar kaybolur.

Yeni Yinelenenler albümüne gidin ve birleştirmek için bazılarını veya tümünü seçebilirsiniz

Tüm kopyalardan bir kerede nasıl kurtulurum

  1. “Yinelenenler” albümünde küçük Seçme buton
  2. küçük dokunun Hepsini seç sol üstte görünen düğme
  3. Son olarak, ekranın altındaki “Yinelenenleri Birleştir” metnine dokunun

Sonra ne olur

Apple, bir kopyayı silmek gibi görünse de, bu birleştirmeyi aramaya devam ediyor. Bunun nedeni, bunun sadece bazı görüntüleri atmaktan daha akıllı olmasıdır.

Bunun yerine, Apple hangisi daha kaliteli görüntü ise onu seçecektir. Ayrıca, etiketler gibi her bir görüntüden meta verileri alacak ve hepsini hayatta kalan görüntüye yerleştirecektir.

Sonuçta, yine de, iOS 16’nın bazı görüntüleri silmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte, ne yapıldığı hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, kontrol etmek için yaklaşık bir ayınız var.

şuraya git Son Silinenler albüm. iOS 16’da bu, Face ID ile kilitlenir, bu nedenle oraya girmek biraz zaman alır, ancak son zamanlarda çöpe atılan tüm resimleriniz sizi bekliyor olacak.

Sadece sonsuza kadar beklemeyecekler. Yine de otomatik olarak silinmeleri için 29 gün süreniz var, ancak bunları daha erken silmeyi seçerseniz geri alamazsınız.

iOS’un fotoğrafları silmesine izin vermek zor, özellikle de kopyalananlar muhtemelen en çok önemsediğiniz çekimler olacağından. Ancak bu özellik, kopyaları seçmekte çok iyidir ve sonunda herhangi bir şeyi silmeden önce kontrol etme şansınız vardır.



Kaynak : https://appleinsider.com/inside/ios-16/tips/how-to-safely-delete-duplicates-using-apples-photos-in-ios-16?utm_medium=rss

Yorum yapın