iOS 16 Rapid Security Response, Tam Bir iOS Güncellemesine İhtiyaç Duymadan Güvenlik Düzeltmeleri Dağıtıyor


Apple’ın iOS 16’sı duyuruldu ve bu yıl tüm dünyadaki iPhone’lara gelecek. Şirket, geliştiricilerle zaten bir beta derlemesi başlattı ve resmi olarak duyurulmamış yeni özellikler bulmaya başladılar.

Bunlardan biri Hızlı Güvenlik Müdahalesidir.

Rapid Security Response, Apple’ın güvenlik düzeltmelerini kullanıcılara daha hızlı sunmasını sağlayacak bir özelliktir.

Yeni bir “Sistem ve Veri Dosyalarını Yükle” seçeneği var. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme Bu, kullanıcıların iOS güncellemelerinden bağımsız olarak otomatik güvenlik güncellemelerini açmasına olanak tanır.

Bir geçiş, bu yeni güvenlik güncellemelerinden vazgeçmeyi mümkün kılacaktır, ancak bu, jailbreak yapanların yapmayı düşünmek isteyebileceği bir şeydir.

Apple’ın iOS 16’sı Pazartesi günü WWDC22 açılış konuşmasında duyuruldu ve geliştirici betası mevcutken, genel beta programının gelecek aya kadar beklemesi gerekecek. Apple, yazılımının piyasaya sürülmeden önce herkese açık beta testçilerinin kullanmasına izin verecek kadar kararlı olduğundan emin olmak isteyecektir.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Jailbreak iOS 15.5 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • İndirin: iOS 15.5 Son IPSW Bağlantıları, iPadOS 15.5 ile Birlikte OTA Dosyaları Yayınlandı
  • iOS 16 Beta Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Beta 1 iPhone ve iPad için IPSW Bağlantılarını Hemen İndirin
  • iOS 16 Genel Beta 1 Çıkış Tarihi Açıklandı
  • Geliştirici Hesabı Yayınlanmadan OTA Güncellemesinin iOS 16 Beta 1 Profil Dosyası İndirilmesi
  • iOS 16 Beta 1 IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus, iPad’e yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16-rapid-security-response-deploys-security-fixes-without-needing-a-full-ios-update/

Yorum yapın