iOS 16 Posta Uygulaması Hatası Apple’ın E-posta Uygulamasını Çökebilir ve Devre Dışı Bırakabilir


iOS 16 çalıştıran iPHone cihazınızda Posta uygulamasını kullanıyorsanız, uyarıda bulunun – içinde bir e-posta alındığında uygulamanın otomatik olarak çökmesine neden olabilecek belirli bir metin dizisi vardır.

Kusur tarafından fark edildi ekinuxApple platformları için bir VPN uygulaması yapan bir şirket.

Ekibe göre, bazı belirli e-postalar, Gönderen: alanı normalde olduğu gibi görünmediği için Mail uygulamasının çökmesine neden olabilir.

Kötü amaçlarla oluşturulmuş bir e-posta, Mail’i çökertmek ve iPhone ve iPad kullanıcılarını e-posta hesaplarından tamamen kilitlemek için herhangi bir iOS 16 cihazına gönderilebilir. Equinux VPN Tracker ekibi, spam e-postaları analiz ederken bu büyük iOS 16 sorununu keşfetti. Herkesin gelen kutunuzu ele geçirmesine izin verdiği için buna #Mailjack diyoruz.

VPN Tracker web sitesinde belirli bir sorun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz, ancak ana fikir, Kimden: alanı “Kimden: “”@example.com” gibi görünen bir e-postanın iPhone’un Mail uygulamasının otomatik olarak çökmesine neden olmasıdır.

Nasıl göründüğünü görmek ister misin? Ekip, doldurabileceğiniz ve test için gelen kutunuza aynı türde e-posta gönderecek bir form bile oluşturdu.

İyi haber şu ki, başka bir cihaz kullanarak hatalı e-postayı silmek, Mail uygulamasının tekrar çalışmasını sağlamak için yeterli, bu nedenle bu, işleri sonsuza kadar bozmayacak. Ayrıca Apple’ın bunu yakında beta olarak düzeltmesini bekleyebiliriz – belki de zaten beta olan iOS 16.1 sürümünde.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • İndirin: iOS 16.1 Beta 1 OTA Profil Dosyası, IPSW Bağlantıları Yayınlandı
  • Kötü iOS 16 Pil Ömrü Drenajı Nasıl Onarılır [Guide]
  • Jailbreak iOS 16 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • iOS 16 Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Gizli Özellikleri: Apple’ın Bize Anlatmadığı 100’den Fazla Değişiklik
  • iOS 16 Son OTA Profil Dosyası İndirildi ve IPSW Bağlantıları Yayınlandı
  • iOS 16 Final IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus’a yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16-mail-app-bug-can-crash-and-disable-apples-email-app/

Yorum yapın