iOS 16, Mesajları Hangi SIM’in Aldığına Göre Sıralayacak


Çift SIM’li bir iPhone kullanıyorsanız ve tüm mesajlarınızın bir araya geldiğini fark ederseniz, şanslısınız demektir. Apple’ın yaklaşan iOS 16 güncellemesi, mesajları alan SIM’e göre sıralayarak bunu düzeltecek.

En son iOS 16 beta 2 sürüm notları, “Mesajlar artık çift SIM iPhone’lu müşterilerin mesajlarını SIM’lerine göre filtreleme özelliğini destekliyor” diyor.

Bu güncelleme, geliştiricilere bu haftanın başlarında test edilmek üzere sunuldu. MacSöylentiler özelliği zaten bir dönüş için almış olmak.

Görünüşe göre SIM başına mesaj sıralama, Ayarlar uygulamasında Mesajlar → Bilinmeyen Göndericileri Filtrele altında mesaj filtrelemeyi etkinleştirmeyi gerektiriyor. Ardından, kullanıcılar, mesajları “Tüm Hatlara” veya Kişisel, İş veya Seyahat gibi bireysel SIM’lere göre sıralama seçenekleri içeren bir menü açan Mesajlar uygulamasının üst kısmındaki üç noktalı simgeye dokunabilir.

Modern iPhone’ların tümü, normalde bir fiziksel ve bir eSIM olmak üzere iki sim’i destekler, bu da onları tek bir cihazda kişisel ve iş hattına ihtiyaç duyanlar için mükemmel hale getirir. Bu yeni özellik, bu SIM’lerden gelen mesajları ayrı tutmayı kolaylaştıracak.

Apple’ın iOS 16’yı önümüzdeki ay genel beta formunda kullanıma sunması beklenirken, nihai sürümün iPhone 14 serisinin satışa çıktığı yaklaşık olarak Eylül ayında veya civarında halka sunulması bekleniyor.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Jailbreak iOS 15.5 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • İndirin: iOS 15.5 Son IPSW Bağlantıları, iPadOS 15.5 ile Birlikte OTA Dosyaları Yayınlandı
  • iOS 16 Beta Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Beta 2 iPhone ve iPad İçin IPSW Bağlantılarını İndirin
  • iOS 16 Genel Beta 1 Çıkış Tarihi Açıklandı
  • iOS 16 Beta 2 Profil Dosyası OTA Güncellemesinin Dev Hesabı Olmadan İndirilmesi Şimdi Çıktı
  • iOS 16 Beta 2 İndirme Çıkış Tarihi: İşte Apple’dan Ne Zaman Bekleyeceğiniz
  • iOS 16 Beta 1 IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus, iPad’e yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16-will-sort-messages-based-on-which-sim-received-them/

Yorum yapın