iOS 16, iPhone’a Klavye Dokunsal Geri Bildirimi Getiriyor


Apple, Pazartesi günü iOS 16 yazılım güncellemesini duyurdu ve o sırada bundan bahsetmedi, ancak belirli bir özellik ilavesi çevrimiçi olarak çok fazla kargaşaya neden oluyor. iOS 16 yüklendiğinde, kullanıcılar yazarken dokunsal geri bildirimi etkinleştirmeyi dört gözle bekleyebilirler.

Varsayılan olarak devre dışı bırakılan özellik, insanların bir tuşa her basıldığında iPhone’larına hafifçe titreşmesini söylemelerini sağlıyor.

Dokunsal geri bildirim, birçok Android telefonda bulunan bir seçenektir ve bir tuşa dokunup dokunmadığınızı içgüdüsel olarak anlamanın harika bir yoludur. Ayrıca cam klavyeyi daha çok fiziksel bir klavye gibi hissettiriyor.

Bu özellik, Apple’ın sektördeki en iyi titreşim motorlarından biri olan Taptic Engine’i kullanıyor, bu nedenle oldukça iyi hissettireceğini biliyorsunuz.

Yeni özelliği denemek isteyenlerin ne yazık ki bu Eylül ayına kadar beklemeleri gerekecek. İşte o zaman Apple’ın iOS 16’yı herkese açık hale getirmesini bekliyoruz, ancak geliştiriciler artık güncellemeyi erken bir betanın parçası olarak test edebiliyorlar. Apple henüz tam olarak ne zaman olduğunu söylemese de, herkese açık beta test kullanıcıları güncellemeyi önümüzdeki aydan itibaren yükleyebilecek.

iPhone’larında iOS 16’yı zaten çalıştırmayı başaranlar için, şuraya giderek özelliği etkinleştirebilirsiniz: Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar > Klavye geri bildirimi.

Başka bir seçenek de, insanların yazarken dokunsal geri bildirimi etkinleştirmesine olanak tanıyan, App Store’da bulunan Gboard klavyesini kullanmaktır.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Jailbreak iOS 15.5 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • İndirin: iOS 15.5 Son IPSW Bağlantıları, iPadOS 15.5 ile Birlikte OTA Dosyaları Yayınlandı
  • iOS 16 Beta Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Beta 1 iPhone ve iPad için IPSW Bağlantılarını Hemen İndirin
  • iOS 16 Genel Beta 1 Çıkış Tarihi Açıklandı
  • Geliştirici Hesabı Yayınlanmadan OTA Güncellemesinin iOS 16 Beta 1 Profil Dosyası İndirilmesi
  • iOS 16 Beta 1 IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus, iPad’e yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16-brings-keyboard-haptic-feedback-to-the-iphone/

Yorum yapın