iOS 16, Face ID veya Touch ID Kullanarak Gizli ve Yakın Zamanda Silinen Fotoğraf Albümlerini Kilitleyebilir


Apple’ın yakında çıkacak olan iOS 16 güncellemesi, kullanıcıların erişim elde etmek için biyometrik güvenliği geçmesi gerektiği için, Fotoğraflar uygulamasında insanların Gizli ve Son Silinen fotoğraf albümlerinizi görmesini engelleyecek.

Özel olarak açıklanmayan özellik, ilk geliştirici beta güncellemesini yükledikten sonra birden fazla kişi tarafından fark edildi.

iOS 16 yüklendiğinde, Gizli ve Son Silinen albümler varsayılan olarak kilitlenir ve erişim için Face ID veya Touch ID gerekir, böylece insanların görmelerini istemeyebileceğiniz görüntüleri görmeleri engellenir.

iOS 15 ve önceki sürümlerde, bu albümlerin hiçbiri erişmek için herhangi bir kimlik doğrulama gerektirmez ve bu da potansiyel olarak onları kötüye kullanıma maruz bırakır.

Başka bir Fotoğraf eklemesi, insanlara ilk kez aileleriyle bir kitaplığı paylaşma şansı veren Paylaşılan Fotoğraf Kitaplıkları desteğidir.

Apple’ın iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura, watchOS 9 ve tvOS 16 güncellemelerinin tümü bu sonbaharda halka sunulacak ve zaten geliştiricilerin elinde. Herkese açık bir beta programı önümüzdeki ay yayına girecek ve daha fazla kişinin güncellemeleri ilk kullanıma hazır olmadan önce test etmesine olanak tanıyacak.

Apple, yeni MacBook Pro ve MacBook Air donanımının da duyurulduğu Pazartesi günü WWDC22 açılış konuşmasında tüm büyük yeni yazılım güncellemelerini duyurdu. Bununla birlikte, muhtemelen COVID-19 pandemisinin neden olduğu devam eden üretim yavaşlamaları ve ilgili bileşen eksiklikleri nedeniyle iki cihaz da henüz mevcut değil.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Jailbreak iOS 15.5 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • İndirin: iOS 15.5 Son IPSW Bağlantıları, iPadOS 15.5 ile Birlikte OTA Dosyaları Yayınlandı
  • iOS 16 Beta Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Beta 1 iPhone ve iPad için IPSW Bağlantılarını Hemen İndirin
  • iOS 16 Genel Beta 1 Çıkış Tarihi Açıklandı
  • Geliştirici Hesabı Yayınlanmadan OTA Güncellemesinin iOS 16 Beta 1 Profil Dosyası İndirilmesi
  • iOS 16 Beta 1 IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus, iPad’e yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16-can-lock-hidden-and-recently-deleted-photo-albums-using-face-id-or-touch-id/

Yorum yapın