iOS 16.3 Pil Ömrü Boşalması ve Sağlığı iPhone’da Test Edildi


İşte iOS 16.3 pil ömrü tüketimi ve iPhone’da sağlık testi. Sabit mi? İşte bilmeniz gereken her şey.

Apple ne zaman büyük bir yeni yazılım güncellemesi yayınlasa, akla birkaç soru gelir: Jailbreak yapılabilir mi ve pil ömrü nasıl etkilenir?

iOS 16.3’ün hapse atılıp kırılamayacağını zaten yanıtladık ve YouTuber iAppleBytes, IOS 16.3 güncellemesinin çeşitli iPhone’larda pil ömrünü olumlu mu yoksa olumsuz mu etkileyeceğini yanıtlamaya başladı.

Pil ömrü her zaman karmaşık bir canavardır ve Apple’ın yazılım güncellemeleri bazen onu garip şekillerde etkileyebilir. Yeni bir iAppleBytes YouTube videosu, iPhone 8’den iPhone 13’e kadar bir dizi iPhone’da iOS 16.3 performansının nasıl olduğunu inceliyor.

Konuyu çok fazla bozmak istemiyoruz çünkü video izlemeye değer, özellikle de bu yazılım güncellemesinin piliniz üzerindeki etkisinden endişe duyan biriyseniz. Ancak videoda göreceklerinizden hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizin düşük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Test metodolojisine gelince, iAppleBytes, iOS 16.3’ün tüm test cihazlarına test yapılmadan dört gün önce yüklendiğini söylüyor. Bu, iPhone’ların önbellek oluşturma ve benzeri şeyler dahil yapılması gereken her şeyi yapmak için zamana sahip olmasını sağlamak içindir. Bu, teorik olarak, bu pil sonuçlarının mümkün olduğunca doğru olmasını sağlamalıdır.

Bununla birlikte, videoyu izleyin ve henüz yapmadıysanız, tüm cihazlarınızda bir an önce iOS 16.3’e güncelleme yapmanızı öneririz.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/ios-16.3-battery-life-drain-and-health-tested-on-iphone/

Yorum yapın