iOS 15.5, doğrudan Cüzdan’dan para göndermenize ve talep etmenize olanak tanıyan yeni Apple Cash güncellemesini getiriyor – Teknolojik Haberler


Apple kullanıcıları artıkonlardan para istemek ve göndermek Elma Peşin kart üzerinden doğrudan iOS 15.5’in piyasaya sürülmesiyle birlikte cüzdan uygulaması. Şirket, doğrudan Cüzdan’dan para talep etmek veya göndermek için kullanıcıların uygulamayı açabileceğini, görüntülemek için Apple Cash kartlarına dokunabileceğini, “istek veya gönder”e dokunabileceğini, alıcının bilgilerini ekleyebileceğini, bir nakit tutarı girebileceğini ve adımları izleyebileceğini belirtiyor. isteği veya işlemi tamamlamak için.

Şirket, kullanıcıların Mesajlar’da Apple Cash düğmesine dokunarak, tutarı girerek ve ardından Talep Et veya Öde’yi seçerek doğrudan Mesajlar’da para göndermeye ve talep etmeye devam edebileceğini de belirtiyor.

Apple Cash; iPhone, Apple Watch ve iPad’de Apple Pay ile kullanılabilir veya bir banka hesabına aktarılabilir. Ayrıca ebeveynler, çocukları için Apple Cash kartı oluşturup, Apple Cash Ailesi ile çocuklarına kolay ve güvenli bir şekilde para gönderebiliyor. Ebeveynler, çocuklarının Apple Cash bakiyesini ve harcama etkinliklerini görüntüleme ve ayrıca gerekirse harcamalarına kısıtlamalar uygulama olanağına sahiptir.

iOS 15.5 ayrıca Apple Podcasts uygulaması için bir dizi yeni özellik getiriyor. Bunlar arasında, cihazlar arasında podcast depolamayı yönetmeye yönelik özellikler, yıllık podcast aboneliklerini etkinleştirmek için araçlar ve içerik oluşturucuların yakında podcast’lerini üçüncü taraf barındırma sağlayıcılarından doğrudan Apple Podcast’lere daha kolay dağıtmalarını sağlayacak olan yeni duyurulan Apple Podcasts Delegated Delivery sistemi yer alıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/ios-15-5-apple-cash-update-send-request-money-wallet/

Yorum yapın