Intel’e göre Intel’in Arc A750’si RTX 3060’tan daha iyi performans gösteriyor


Neden önemli: Intel, birinci sınıf özel grafik kartları serisini piyasaya sürdükçe, ilk ölçütler ortaya çıkıyor. Şirketin en son resmi testi, Nvidia’nın orta seviye GPU’suna karşı A750’yi savunmaya çalışıyor, ancak hem şirketler hem de AMD bu yılın ikinci yarısında yeni kartları piyasaya sürmeye hazırlanırken birçok soru var.

Intel’de bu hafta yayınlanan Birkaç popüler oyunda Nvidia’nın RTX 3060’ı ile olumlu bir şekilde karşılaştırıldığını iddia eden, yaklaşmakta olan Arc A750 grafik kartının kısa bir kıyaslaması. Hem resmi hem de resmi olmayan önceki Arc kriterleri şu ana kadar karıştırıldı.

Intel’in videosunda (yukarıda) test ettiği birincil başlık Cyberpunk 2077’dir, ancak aynı zamanda Control, F1 2021, Borderlands 3 ve Fortnite için karşılaştırmalar gösterdi. Tüm karşılaştırmalar, A750’nin 3060’tan yaklaşık yüzde 15 daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Intel’in kartı, yüksek grafik ön ayarını kullanarak 1440p’de Borderlands, Control ve Cyberpunk’ta saniyede yaklaşık 60 kare yönetiyor. F1 ve Fortnite, 120 fps’nin kuzeyinde iyi çalışır.

Ancak karşılaştırma, Intel’in Nvidia ile rekabet etmek istediği başka bir alan olan görüntünün yeniden yapılandırılmasından bahsetmiyor. Borderlands dışındaki tüm test edilen oyunlar, Nvidia’nın DLSS’sini destekliyor ve bu da 3060’a çok daha yüksek kare hızları verecek. Şu anda hiçbiri Intel’in XeSS’sini kullanmayı planlayan oyunlar listesinde yok. Yalnızca Cyberpunk ve F1, AMD FSR’yi destekler.

Diğer Arc GPU’lar da Nvidia’nın giriş seviyesi ve ana kartlarla rekabet edecek şekilde ayarlandı, ancak bazı testler hayal kırıklığı yarattı. Resmi A730M ve A770M testleri onları RTX 3050 Ti ve 3060’a yaklaştırdı. A770’in 3070 Ti ile eşleşmesi gerekiyordu, ancak Nisan ayında yapılan testler, muhtemelen eksik Intel sürücüleri nedeniyle belirgin şekilde daha kötü sonuçlar gösterdi. Geçen ay, A380 bütçesinin erken bir incelemesi daha da iç karartıcıydı.

Intel’in grafik kartları hala sadece Çin ve Güney Kore’de mevcut olsa da şirket, bu yaz sonunda diğer pazarlarda da piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor. Nvidia ve AMD, bu yıl içinde yeni nesil GPU’ları piyasaya sürecek ve bu da muhtemelen Intel’in ürünlerinden daha iyi performans gösterecek.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95322-intel-arc-a750-outperforms-rtx-3060-according-intel.html

Yorum yapın