Intel, teknoloji sempozyumunda 13 çip icatını detaylandırıyor


Intel, yaklaşan VLSI Sempozyumu çip tasarımı konferansı için çip üretimindeki yenilikleri içeren 13 makalenin ayrıntılarını paylaştı.

Çalışma, Intel Teknoloji Geliştirme, Intel Laboratuvarları ve Intel Tasarım Mühendisliği ekipleri tarafından yapıldı.

Intel yöneticisi Ben Sell, bu hafta basınla yaptığı açıklamadan dördü hakkında konuştu ve Intel, sekiz çekirdekli RISC-V işlemciyi geliştirmek için Bilgi İşleme Yakın Bellek (CNM) tekniklerini kullanan daha fazla devre yeniliğini açıklıyor.

VLSI Teknolojisi ve Devreleri üzerine 2022 IEEE Sempozyumu 13-17 Haziran tarihleri ​​arasında Honolulu, Hawaii’de gerçekleştirilecek. Intel’den araştırmacılar, yeni gelişmiş CMOS FinFET teknolojisi Intel 4’ün sonuçları da dahil olmak üzere, Intel 7’ye göre izo-güçte %20’den fazla performans artışı gösteren 13 makale sunuyor.

Intel yönetici başkan yardımcısı Raja Koduri, “2030 İşgücünü Oluşturma: Harika öğrenciler nasıl çekilir ve onlara ne öğretilir?” başlıklı bir Devreler paneli oturumuna katılacak.

Özellikle Intel, Intel 7 süreci üzerinde izo-güçte %20’den fazla transistör performansı kazancı sergileyen yeni bir gelişmiş tamamlayıcı metal oksit-yarı iletken (CMOS) kanatlı alan etkili transistör (FinFET) teknolojisi olan Intel 4’ün sonuçlarını yayınlıyor. .

Intel 4 süreci, yüksek performanslı mantık kitaplığı alanında iki kat azalma sağlar ve süreç akışını basitleştirmek için yoğun ultraviyole (EUV) kullanır ve aynı zamanda Intel 7’ye göre tasarım çabasını azaltır. Bunlar ve diğer önemli teknolojiler Intel, dört yıl içinde beş işlem düğümünü tanıtmak için geçen Temmuz’da belirlediği yol haritasında ilerlerken, sunulan gelişmeler yeni nesil Intel ürünlerini besleyecek.

Intel ayrıca gelecekteki çözümlerin hayati bileşenleri olarak hizmet edecek temel devrelerde yeni yöntemler ve iyileştirmeler de sunuyor. Böyle bir devre yeniliği, sekiz çekirdekli bir RISC-V işlemcinin performansını iyileştirmek için Yakın Bellek (CNM) tekniklerini kullanır ve sempozyumda bir spot demoda gösterilecektir. Intel’de geliştirilen bu ve gelecekteki yenilikler yalnızca Intel’in ürün portföyünü desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda Intel’in yeni dökümhane işi olan Intel Foundry Services’ın (IFS) müşterilerine de fayda sağlamayı amaçlıyor.

Intel ayrıca BEOL ve FEOL uygulama alanları için ilk kez p-tipi WSe2 dahil olmak üzere 300 milimetre Si platformunda doğrudan 2D malzemelerin MOCVD’sini gösterecek. MoS2 nFET’ler, ölçeklenmiş geometri ile artan değişkenlik gösterir.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/12/intel-details-13-chip-inventions-at-tech-symposium/

Yorum yapın