Intel, Arc GPU’ları için beklentileri düşük tutuyor


Intel’in yaklaşmakta olan Arc A750 Limited Edition GPU’su için tavlama beklentileri. Yeni bir videoda bu sadece üç dakika sürüyor, çip üreticisi bize kartın oldukça ortalama kağıt üzerindeki performansına dair en kısa bilgileri veriyor.

Başlamadan önce, A750’nin adının önündeki “7” ile belirtildiği gibi Intel’in en üst düzey GPU’larından biri olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Intel’in adlandırma kuralları, sırasıyla orta seviye ve giriş seviyesi performans sunması beklenen Arc 7’nin altında bulunan Arc 5 ve Arc 3’e sahiptir.

Video sırasında Intel’in Ryan Shrout’u açılıyor Siberpunk 2077 A750 yongasının kurulu olduğu bir bilgisayarda ve Shrout bize oynanışa uzun bir bakış vermek yerine doğrudan performansa geçiyor. Oyun “yüksek kaliteli” ön ayara ve 2560 x 1440 çözünürlüğe ayarlandığında, Shrout, kartın ortalama olarak saniyede 60 karenin (FPS) “hemen altında” olduğunu söylüyor; bu fena değil, ancak istediğiniz gibi değil Intel gibi bir şirketten bağımsız grafik kartlarına geçiş yapmasını bekliyoruz.

Intel’in Arc A750’si, standart RTX 3060’tan 1,06 ila 1,15 kat daha iyi performans gösteriyor.
Resim: Intel

Shrout, daha sonra kıyaslama testleri göstererek kartın giriş seviyesi Nividia GeForce RTX 3060’a karşı ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Intel Arc A750, aşağıdaki gibi oyunlarda standart RTX 3060’tan 1,06 ila 1,15 kat daha iyi performans gösteriyor. Siberpunk 2077, F1 2021, Kontrol, Sınır Toprakları 3, ve Fortnite. Ancak bu kıyaslama testleri bir yıldız işaretiyle birlikte gelir – Shrout, “Arc’ın performansının tüm oyunlarda böyle görünmeyeceğine” işaret eder ve testi, “Arc’ın doğru oyun etkinleştirme ve yazılım Mühendisliği.” (Bu testlerin bağımsız bir tarafça yapılmadığından bahsetmiyorum bile.)

Açıkçası, kendimiz deneyene kadar bir kartın gerçekte nasıl performans gösterdiğini söylemek imkansız, ancak Intel’in sunduğu bu ilk görünüm tam olarak akıllara durgunluk vermiyor. Intel’in Arc A750 GPU’su bu yaz daha sonra piyasaya sürülecek, ancak Intel, A370M ve A350M mobil GPU’larını birkaç farklı dizüstü bilgisayarda ve ayrıca Çin’de giriş seviyesi Arc A380 masaüstü GPU’yu piyasaya sürdü (bunun küresel pazara ulaşması bekleniyor). pazar bu yıl sonra).

Şimdiye kadar, Intel’in yeni GPU serisi için işler o kadar da iyi görünmüyor. A Linus Tech Tips tarafından inceleme Intel’in A370M’sinin eklenmesinin aslında 16 inçlik HP Spectre x360 dizüstü bilgisayarı önceki RTX 3050 modelinden “daha ​​kötü” hale getirdiğini söylüyor, PC oyun YouTube kanalı Oyuncu Nexus bildirdi A380 ile tutarsız performans. Herhangi bir yeni üründe hatalar ve diğer aksaklıklar kaçınılmazdır ve Linus’un videosunda belirttiği gibi, kullanıcılar, özellikle GPU’ların bu kadar kolay erişilebilir hale gelmesi ve Nvidia’nın 40 serisi kartlarının yanı sıra, keşfedilmemiş alanlara dalmayı gerektiren bir şey satın almaya daha az eğilimli olabilirler. köşe.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/16/23232217/intel-arc-gpu-a750-setting-expectations

Yorum yapın