Instagram, notları arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde paylaşmak için yeni bir özelliği test ediyor – Teknolojik Haberler


Instagram, kullanıcıların kaybolan içeriği yayınlamasına izin verecek başka bir yeni özelliği deniyor. Notlar adı verilen özellik, kullanıcıların “Yakın Arkadaşlar” çevrelerine veya onları takip eden takipçilere duyuru gibi hızlı notlar göndermelerine olanak tanıyor. Twitter’ın yazarların uzun biçimli içerik yayınlamasına olanak tanıyan yeni Notlar özelliğinden farklı olarak, Instagram’ın sürümü daha çok 24 saat içinde kaybolan yapışkan notlar gibidir.

Bu özellik ilk olarak pazarlamacı tarafından fark edildi Ahmed GhanemTwitter’da Instagram Notes’u öneren ekran görüntüleri yayınlayan , uygulamanın doğrudan mesajlaşma ekranında mesajların üzerinde yeni bir satırda görünecek. Buradan, başkalarının görmesi için yeni bir not bırakmak için bir artı düğmesine dokunabilirsiniz.

Notların uzunluğu 60 karaktere kadar olabilir, anlıyoruz. Ekran görüntülerine göre, kullanıcılar Notes hakkında bir bildirim almayacak, ancak bunları uygulamada 24 saat boyunca görebilecek ve ayrıca mesajlar yoluyla Notes’a yanıt verebilecekler.

Bu özellik, arkadaşlardan gelen, gelen kutusunda kaybolmak istemedikleri önemli mesajları vurgulamaya yardımcı olabilir ve Hikayelere göndermekten daha fazla görünürlük sağlayabilir. Instagram’ın testleri, kullanıcıların özelliğe nasıl tepki verdiğini ve daha geniş bir alana yaymanın mantıklı olup olmadığını belirlemek için çalışacak.

Instagram, Notes özelliğini şu an için sınırlı bir kullanıcı grubuyla test ettiğini doğruladı.

“Her zaman Instagram’da daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacak yollar üzerinde çalışıyoruz. Bir Meta sözcüsü, insanların küçük bir grup insanla düşüncelerini arkadaşlarıyla hızla paylaşabilmeleri için şimdi Notlar’ı test ediyoruz” dedi.

Test, Instagram ve özellik sürümleri için yoğun bir ayı takip ediyor.

Bugün erken saatlerde şirket, bir dizi yaş doğrulama aracını kullanıma sundu. Geçen hafta, gençler için olumsuz içeriğe bakmayı bırakmalarına yardımcı olan dürtülerini genişletti ve TikTok benzeri bir tam ekran beslemesi sundu. Ayın başlarında, sabitlenmiş gönderileri ve hassas içerik kontrollerini kullanıma sundu.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/instagram-tests-a-new-feature-to-quickly-share-notes-with-friends/

Yorum yapın