Instacart, piyasa halka arzını beklerken liderlik yapısını sallıyor – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler, personel değişikliklerini kapsama eğiliminde değildir, çünkü başlangıç ​​​​dünyası, herhangi bir belirli iş değişikliğini objektifimiz için çok küçük hale getirecek kadar büyüktür. Bununla birlikte, Instacart bu sabah üst düzey liderliği içinde bir dizi terfi duyurdu ve şirketin özel olarak da olsa bir halka arz için başvurduğu göz önüne alındığında, ekstra dikkat ediyoruz.

Kısaca, ABD bakkaliye dağıtım devi, ürün ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Daniel Danker ve Laura Jones’u sırasıyla ürün müdürü ve pazarlama müdürü olarak terfi ettirdi. Instacart’ın halka açık bir çıkışa hazırlandığı göz önüne alındığında, C-suite’i sırayla almak mantıklı. Bu bağlamda, multi-unicorn aynı zamanda mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Varouj Chitilian’ı CTO rolüne terfi ettiriyor. Önceki CTO Mark Schaaf, Instacart’ın bir telefon görüşmesinde bir tür ara olarak tanımladığı şey için şirketten ayrılıyor.

Şirket ayrıca iş bölümünü salladı. Instacart’ın teslimat, market zincirlerine sunduğu bir yazılım platformu ve reklamcılık işi de dahil olmak üzere birkaç gelir hattı olduğunu hatırlayın. Instacart ayrıca bugün, perakende satıştan sorumlu eski başkan yardımcısı olan yeni terfi ettirilen baş işletme müdürü Chris Rogers altında bakkal ve reklam işlerini birleştirdiğini duyurdu.

Instacart’ın market işlerine daha yakın reklamlar getirmesini neden önemsiyoruz? Çünkü arama ağı reklamcılığı büyük bir pazar. Ve market alışverişi yaptığınızda ve sepetinize belirli bir ürünü eklemek istediğinizde, bir arama yapıyorsunuz.

Bu, Google’ı baskınlık araması için güçlendiren ve Amazon’a büyük bir kuyruk rüzgarı sağlayan aynı güçlerin Instacart’ın hizmetinde rol oynadığı anlamına geliyor. Basit bir ifadeyle, satın almak için mal arayan yüksek niyetli müşteriler, reklamcıların mallarını sergilemek istedikleri tam yerdir. Bu nedenle, reklam ekibinin ve market ekibinin uyum içinde çalışması mantıklıdır – ana görevleri olarak farklı arama sonuçları olsa da, bunlar bir bakıma aynı projedir.

Instacart’ın halka arz dosyası özel etiketi bırakıp herkese açık hale gelene kadar geri sayım yapıyoruz. Bu ne zaman olacak? Belli değil. Bugün halka arz piyasası, açık portaldan daha çok engellenmiş bir penceredir; bu, bir şirketin ne zaman halka açılacağını hesaplamak için normal yöntemlerimizin işe yaramadığı anlamına gelir. Beklemekte mahsur kaldık. Ancak bu belgeyi aldığımızda, her şirket için gözlemlediğimiz olağan büyüme ve kâr materyali ile birlikte Instacart’ın gelir karışımı ve iş kolu başına brüt marjlar hakkında notlar için onu arıyor olacağız.

Instacart’ın yazılım ve reklam çalışmaları, genel brüt kar marjı profilini iyileştirebilir mi? Bu iş kolları, hizmet aracılığıyla daha fazla GMV’yi yönlendirmenin ötesinde büyüme kaldıraçları sağlayabilir mi? Bu artık Rogers’ın işi. Bakalım genişletilmiş rolde nasıl bir performans sergileyecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/instacart-shakes-up-its-leadership-structure-as-the-market-awaits-its-ipo/

Yorum yapın