Instacart büyüme planını kazıyorum – Teknolojik Haberler


Birkaç şirket yakalandı ABD bakkal teslimat devi Instacart kadar bir COVID kuyruk rüzgarı.

Raporlar, Instacart’ın 2020 gelirlerinin kabaca üç katına çıkarak yaklaşık 1,5 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Bu destansı büyüme hızı, şirketin bir dizi büyük, yüksek fiyatlı finansman turunu yükseltmesine yardımcı oldu. Haziran 2020’de Instacart, 13,7 milyar dolarlık bir değerlemeyle 225 milyon dolar topladı. Bir ay sonra şirket bu tura 100 milyon dolar daha ekledi.

Instacart henüz yapılmadı. Şirket, Ekim 2020’de 200 milyon dolar daha artırarak değerlemesini 17,7 milyar dolara çıkardı. Ardından, Mart 2021’de şirket, 38,7 milyar dolar değerlemeyle 265 milyon dolar daha özel sermaye ekledi. Bu çok para ve çok kısa sürede çok fazla kağıt değeri yaratma.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Sonra şirket için işler biraz daha zorlaştı. bu en son raporlama bu konuda Instacart’ın geçen yıl %10 civarında büyüdüğünü, ancak üçüncü çeyrekte yıldan yıla daha hızlı, %20’lik bir büyüme olduğunu gösteriyor. Bu sütun, o zamanlar rakiplerin şirketin büyüme oranını kesip kesmediğini sordu. (Şirketin en üst sırasının ölçeklendirildiğini çıkarabiliriz. geçen yıl en az 1.65 milyar dolaraüzerine bir sayı koymak için.)

Uber ve DoorDash’in pay kapmaya çalışması ve hızlı teslimat hizmetleri, bir saatin altındaki zaman diliminde teslimatlarda dalgalanmalar yaşarken, bakkal alanında rekabet şiddetlidir. Ancak Instacart’ın büyümeyi yeniden başlatmak, muhtemelen harmanlanmış brüt kar marjlarını artırmak ve en iyi bilinen ticari operasyonlarından ayrı olarak tekrar eden bir işletme gelirleri akışı yaratmak için bir planı var.

Evet, şirket yazılım satmaya başlıyor.

Instacart’ın platform oyunu

Instacart Platformu olarak adlandırılan bu hafta teslimat tek boynuzlu at ilan edildi modüler veya grup bazında diğer şirketlere satmayı planladığı bir hizmet paketi.

Sunulan hizmetler arasında e-ticaret desteği (bakkalların çevrimiçi mağazalar oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olacak dijital araçlar), sipariş karşılama yardımı (Instacart teslimat personeli ve müşterilerin süper hızlı teslimatları gerçekleştirmesine olanak tanıyan yeni küçük depolar), reklam teknolojisi (Instacart reklam teknolojisini ortak dijital perakende çabaları), analitik ve bazı mağaza içi teknik destek.

Oldukça uzun bir liste, ancak çoğunlukla yazılım hizmetleri. Bunun ne anlama geldiğini biliyoruz: Büyük müşterilerden elde edilen yüksek brüt marjlı sürekli gelir. Genel olarak bakkal teslimatından daha az döngüsel olan yapışkan gelir türü, ben de tehlikeye girerim.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/i-kinda-dig-the-instacart-growth-plan/

Yorum yapın