İnsanların dijital parti davetinizi görmesini nasıl sağlarsınız?Yorum

Bu bir ders kitabı kaygısı rüyası. Kendine bir doğum günü partisi veriyorsun ama kimse gelmiyor. Oturma odanızda açılmamış şampanya şişelerinin ve eriyen Balinalı Fudgie dondurmalı kekin yanında yapayalnızsınız.

Arkadaşsız mısınız yoksa Facebook’u hiç kontrol etmeyen insanlara bir Facebook daveti mi gönderdiniz? Herkes sizden gizlice nefret mi ediyor yoksa doğrudan spam’e giden bir Evite miydi? Hayatınızdaki insanların yapacak daha iyi şeyleri var mı, yoksa bir grup Z kuşağına, belki de grup metin patlamalarına e-posta göndermeyi denediniz mi?

Son üç yılda sosyalleşme şeklimizde bir değişiklik oldu ve bu, çevrimiçi davetiyeleri görme veya gönderme şeklimizde de bir değişiklik oldu. Geçmişte, insanları donut temalı bebek duşunuza davet etmenin açık ve baskın yolları vardı, ancak iletişim kurma yöntemlerimiz parçalandı.

Facebook etkinlik davetleri – bir zamanlar yeterince veya çok fazla kişinin bir öfke için ortaya çıktığından emin olmanın en güvenilir yolu – artık Facebook’u kontrol etmeyen insanları davet ediyorsanız çalışmaz. eMarketer’a göre, 24 yaşın altındaki Facebook kullanıcılarının sayısı 2015’ten beri istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Facebook, TikTok ile rekabet etmek için arkadaşlarını ve ailesini terk etti

Evite 24 yıldır piyasada ve e-postayla gönderilen bir davetiye göndermek isteyen herkes için hala bir tercih, ancak spam filtrelerine takılabilir veya kişisel yazışmalar için e-posta kullanmayan kişiler tarafından okunmayabilir. Üçüncü taraf araçlar da farkında olmadan arkadaşlarınız için istenmeyen postalara neden olabilir.

Değişen sadece tercih ettiğimiz teknoloji değil. Birisi yaz sonu dans partinize bir davet görse bile, evet demeden önce covid riskleri ve kendi zihinsel sağlıkları gibi şeyleri hesaba katıyor olabilir.

San Francisco’daki bir etkinlik yapımcısı ve parti planlama şirketi More SF’nin sahibi Matt Haze Kaftor, “İnsanların bir etkinliğe katılıp katılmayacaklarına karar vermeleri daha uzun sürüyor” diyor. “Geçmişte herhangi bir etkinliğe katılmış olabilecek birçok insan daha uzun süre düşünüyor ve daha sık düşüyor.”

Çözümlerden biri, diyor Kaftor, insanlarla halihazırda bulundukları uygulamalarda buluşup, daha sonra olağan iletişim kalıplarına uyan birden çok hizmeti düzenli olarak takip etmek. Örneğin, ailenizi bir Cadılar Bayramı brunch’ına davet ettiğinizi ve en genç kuzenlere ve en yaşlı teyzelere ulaşmanız gerektiğini varsayalım. Mesajlaşma çocuklara ulaşacak, ancak e-postalar ve hatta bir telefon görüşmesi yaşlı akrabalar için en iyisi olabilir. Partiye giden haftalarda ve unutkan veya son dakika arkadaşlarınız için bir sabah hatırlatıcılar gönderdiğinizden emin olun.

Davet seçeneklerinizi parçalayalım.

Ama önce bir gizlilik uyarısı: Herhangi bir üçüncü taraf davet seçeneğinde gizlilik riski vardır. Davet uygulamaları, özellikle ücretsiz olanlar, kişisel verilerinizle ve özellikle arkadaşlarınızın iletişim bilgileriyle ilgilenir. Mümkünse, davet ettiğiniz kişilerin iletişim bilgilerini manuel olarak girin ve uygulamaların tüm kişi listenize erişmesine izin vermeyin.

Birçok uygulama kişisel kişilerinizi kullanır. Çok azı size onlarla ne yaptıklarını söyleyecektir.

Şablon uygulamalarını davet edin: Paperless Post, Punchbowl ve Evite’in hepsinde e-posta yoluyla gönderebileceğiniz dijital davetler için şablonlar bulunur ve son yıllarda metinler üzerinden insanları davet etme özelliğini eklediler. Hobnob, metin öncelikli olacak şekilde tasarlanmış daha yeni bir seçenektir. Z kuşağının, eski nesiller gibi arkadaş-arkadaş iletişimleri için e-posta kullanma olasılığının daha düşük olduğunu ve e-posta istemcilerinin bazen bu e-postaları Spam klasörüne atmaya fazla hevesli olduğunu unutmayın.

Bir Takvim daveti: Birine parti verdiğinizi söylemenin açık ara en agresif yolu, ona bir takvim daveti göndermek de oldukça etkilidir. Takvimlerinde otomatik olarak görünecek ve tıpkı işte olduğu gibi LCV’ye yönlendirilecekler. (Bu, pedikür davetinize yöneticileriyle bir Zoom gibi davranmak istemeyen arkadaşlarınızı rahatsız edebilir.)

Facebook Etkinliği: Facebook’ta aktif olduğunu bildiğiniz kişileri davet ediyorsanız, bir Facebook etkinliğinin avantajları vardır. Şirket, konuklara LCV’ye veya etkinliğin sizin adınıza geleceğini hatırlatacaktır. Ancak kimi davet edeceğinizi düşünürken Facebook arkadaş listenize güvenmeyin. Son yıllarda bir dizi insan hesaplarını bıraktı ve dışarıda bırakılabilir.

Instagram Gönderisi: Daha büyük etkinlikler için Instagram Hikayeleri, takipçilere bulundukları yerden ulaşmak için bir seçenek haline geldi. Saat ve tarih, küçük bir resim ve hatta LCV’lerine DM’den bir istek içeren bir Hikaye yayınlayabilirsiniz.

Etkinlik uygulamaları: Daha büyük bir etkinlik düzenliyorsanız Eventbright ve Secret Party gibi araçlar doğru kişilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Katılımcı sayısını en üst düzeye çıkarmak istediğinizde, etkinlik ayrıntılarını sosyal medyada yayınlamak bir zorunluluktur. Sadece polis tarafından kapatılan viral bir partiyle sonuçlanmamaya dikkat edin.

kendin yap: Üçüncü taraf uygulamaların gizlilik ve spam tuzaklarından kaçınmak için eski moda yoldan ulaşın: emoji ile. Samimi bir etkinlik için bir grup sohbeti başlatabilir veya yazılan daveti kopyalayıp yapıştırabilir ve listenizdeki herkese mesaj gönderebilirsiniz. Erişiminizi DM, e-posta veya potansiyel konuklarınızın genellikle iletişim kurduğu diğer herhangi bir yer üzerinden çoğaltın. Metne bir şeyler tasarlamak istiyorsanız, Canva gibi bir araç kullanarak bir şeyler hazırlamayı deneyin (veya Apple Notes uygulamasındaki kişisel favorim, ücretsiz çizimim).Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/08/05/online-party-invites/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın