Injective, birlikte çalışabilir altyapı ve DeFi’nin benimsenmesini hızlandırmak için 150 milyon dolarlık ekosistem fonu başlattı • Teknolojik Haberler


enjektePlatformun CEO’su ve kurucu ortağı Eric Chen, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, finansal uygulamalar oluşturmaya odaklanan bir katman-1 blok zinciri olan 150 milyon dolarlık bir fon ekosistem girişimi başlattı.

Chen, “Geçmişte pek çok ekosistem fonunun çeşitli şeyler yaptığını gördük, ancak Injective ve Cosmos için bir bütün olarak yerleşik bir ekosistem fonu yok” dedi. “Girişim konsorsiyumu diyoruz çünkü oradan ya da doğrudan kurumlardan yatırım alabilirler.”

Injective, 2018’de Binance Labs tarafından geliştirildi ve daha sonra Jump Crypto, Pantera Capital ve milyarder girişimci Mark Cuban tarafından desteklendi. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, Brevan Howard ve Jump’tan kurumsal bir fon sağladı. Onun ekosistem Coinbase, Figment, Pyth ve Wormhole gibi merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) çalışır.

Yeni ekosistem fonu, Pantera ve Jump gibi önceki yatırımcıların yanı sıra Kraken Ventures, Kucoin Ventures, Delphi Labs, Flow Traders, Gate Labs ve IDG Capital gibi diğer web3 oyuncuları tarafından destekleniyor. Chen, 150 milyon doların konsorsiyumdan toplanmış sermaye olduğunu ve “birkaç yıl içinde” konuşlandırılacağını söyledi.

Grup, birlikte çalışabilirlik, DeFi, ticaret, stake kanıtı altyapısı ve ölçeklenebilirlik çözümleri sektörlerinde Injective veya Cosmos blok zincirleri üzerine inşa edilen projeleri desteklemeyi amaçlıyor.

Chen, “Ekosistem bir bütün olarak büyüdükçe erken aşamadaki projeleri desteklemeye başlayacak, ardından yavaş yavaş tohumdan sonraki aşamalara geçecek” dedi. “Bu konsorsiyumun lansmanıyla, bu ekosistem fonunu yatırımcıları ve destekçileri çekmek için bir hackathon ile başlatacağız. Bu temelde konsorsiyum üyeleri için de çok daha fazla fırsat sunacak.”

Injective Global Virtual Hackathon, 1 milyon dolarlık ödüller, hibeler ve yatırımlarla dört haftalık bir çevrimiçi etkinlik için Mart ayında başlayacak.

Chen, “Ayağa kalkıp insanların inşa etmesini desteklemek için çok önemli bir zaman” dedi. “Injective örneğinde, diğer katman-1 ağlarından gelen oluşturucularda büyük bir artış var, ancak daha da önemlisi [centralized finance] gerçekten merkezi olmayan bir şey yaratmaya kendini adamış borsalar ve ticaret firmaları gibi inşaatçılar.

Chen, mevcut piyasada destek arayan ancak yatırımcılara ulaşmakta daha fazla güçlük çeken çok sayıda kaliteli proje olduğunu kaydetti. “Hâlâ konuşlandırıyorlar ve bu konsorsiyum, yeni projeleri destekleyeceklerine ve fonlarının ekosisteme aktif olarak katıldığına dair güçlü bir işaret.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/injective-launches-150m-ecosystem-fund-to-accelerate-interoperable-infra-and-defi-adoption/

Yorum yapın