İngiltere’deki Magical Mushroom Company, plastik ambalajı değiştirmek için Miselyum kullanıyor – Teknolojik Haberler


Küresel plastik atık iki katından fazlave bu atığın yüzde 40’ı ambalajlardan geliyor. Neyse ki, Avrupa’da sürdürülebilir ambalaj girişimleri sıkıntısı yok. Sadece bir göz atın: Circleback (Almanya), Recup (Almanya), Sourceful (İngiltere), bir • beş (Almanya), Shellworks (İngiltere), Woola (Estonya), Papkot (Fransa), Biotic (İsrail), FunCell (Fransa) ) ve Traceless (Almanya).

Bu saflara en son katılan Magical mantar şirketi (MMK). Şimdi, Ecovative Design LLC tarafından yönetilen ve Birleşik Krallık’ta yeşil bir enerji şirketi olan Ecotricity’nin kurucusu Dale Vince’in katılımıyla 3 milyon sterlinlik bir Tohum turu topladı; Robert Del Naja (aktivist); ve 30 diğer yatırımcıyı getiren Adoreum Partners’ın kurucu ortağı Marcus Watson.

Yatırım, ilk hammadde üretim tesisinin açılışını finanse etmek için kullanılacak.

MMC’nin çözümü, polistiren ve karton gibi plastik bazlı ambalajların doğrudan yerini alıyor. Bunu, bir mantarın kök yapısı olan miselyum ile tarımsal atıkları birleştirerek yapar. Şirket, sonucun biyolojik olarak parçalanabildiğini (45 günde), dayanıklı olduğunu ve polistiren gibi fosil yakıtlardan elde edilen geleneksel ambalajlarla fiyat açısından karşılaştırılabilir olduğunu iddia ediyor.

2019’da piyasaya sürülen MMC’nin müşterileri arasında Raymarine, BA Components, Castrads, Ffern, Selfridges, Lush, Seedlip ve ID Watch bulunmaktadır.

Magical Mushroom Company’nin CEO’su ve kurucusu Paul Gilligan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için sadece sekiz yılımız var ve işletmelerin oynaması gereken çok önemli bir rol var – ancak önemli ölçüde azaltan uygulanabilir ve uygun maliyetli çözümlere ihtiyaçları var. tüm tedarik zinciri boyunca karbon ayak izini Atıktan değer yaratmaktan ve miselyum potansiyelini ortaya çıkarmaktan gurur duyuyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/uks-magical-mushroom-company-uses-mycelium-to-replace-plastic-packaging/

Yorum yapın