İngiltere merkezli Playter, KOBİ’lere yönelik BNPL platformu için 55 milyon dolarlık turu kapattı – Teknolojik Haberler


Avrupa’da ‘şimdi al, sonra öde’ girişimleri sıkıntısı yok ve hızlı bir arama ortaya çıkıyor. Berlin merkezli fintech girişimi Mondu, B2B BNPL çözümünü genişletmek için 39,9 milyon € aldı. Madrid’in RITMO’su 184 milyon Euro’nun üzerinde gol attı. İngiltere’deki Tranch, 4 milyon € ile B2B pazarına BNPL’yi başlatıyor. Berlin merkezli Billie, yaklaşık 86,2 milyon Euro topladı. Liste devam ediyor!

B2B/KOBİ pazarına saldıran BNPL alanına en son giren oyuncu KOBİ’lere yönelik Londra merkezli bir BNPL platformu. Şimdi, Fin Capital ve Act Venture Capital ve 1818 Ventures’ın da katıldığı Adit Ventures ve Fasanara Capital’den 55 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Finansman, öz sermaye ve borcun bir karışımıdır, ancak bunun ne olduğu açıklanmadı. Yatırım, Mart ayındaki 1,7 milyon dolarlık tohum finansmanını takip ediyor.

Playter’ın kurucusu ve CEO’su Jamie Beaumont yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İş için BNPL, B2C BNPL’den tamamen farklı bir konsept. Şu anda, çevrimiçi olarak gerçekleşen çok az B2B satın alma var. İşletmelerin sahip olmak istedikleri ödeme koşullarını dikte etmeleri için tam kontrol sağlayan ve tedarikçilerine hala 24 saat içinde ödeme yapılırken 6-12 ay boyunca ödeme yapmalarına yardımcı olan bir platform oluşturduk. Bu süper güçle piyasa koşullarından bağımsız olarak ölçeklenmek isteyen işletmelere yardımcı oluyoruz.”

Playter, işletmelerin yazılım maliyetlerini, acente ücretlerini, kira, pazarlama ve diğer ödemeleri 6 veya 12 aya yayabilmeleri için ödeme koşullarını kontrol etmelerine izin verdiğini söylüyor. KOBİ’lerin başvurudan 24 saat sonra fonlara erişebileceğini söylüyor.

Adit Ventures’ın yönetici ortağı Jon Cholak şunları söyledi: “Playter’ın yönetim ekibi, teknik platformu ve müşteri odaklılığı, hepsi cazip bir yatırım fırsatı yaratıyor.”

Fasanara Capital CEO’su Francesco Filia şunları ekledi: “Erken aşamadaki şirketler için finansman kururken, Playter, ekosisteme büyük fayda sağlayacağına inandığımız yenilikçi ve son derece esnek bir finansman teklifini masaya getiriyor”.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/uk-based-playter-closes-55m-round-for-its-bnpl-platform-aimed-at-smes/

Yorum yapın