Infineon ve Trapped Ionics, kuantum hesaplama yarışına giriyor


Transform 2022’yi 19 Temmuz’da ve neredeyse 20-28 Temmuz’da geri getirmekten heyecan duyuyoruz. Bilgili görüşmeler ve heyecan verici ağ oluşturma fırsatları için yapay zeka ve veri liderlerine katılın. Bugün kayıt Ol!


Infineon ve Oxford Ionics, tam entegre bir kuantum işleme birimi (QPU) geliştirmek için bir işbirliği duyurdu. Kuantum bilgisayar, tuzaklanmış iyon teknolojisine dayanmaktadır. Şirketler, teknolojiyi araştırmadan endüstriyel uygulamalara geçirmek için önümüzdeki birkaç yıl içinde yüzlerce kübit sunmayı hedefliyor.

Endüstriyel uygulamalar oluşturmak, büyük ölçekte oluşturulabilen düşük hata seviyelerine sahip kübitler gerektirir. Bu gereksinimleri karşılamak için şirketler, ortaklıkla Oxford Ionics’in “benzersiz” elektronik kübit kontrolünü (EQC) Infineon’un mühendislik, üretim ve kuantum teknolojisindeki uzmanlığıyla birleştirebileceklerini duyurdular. Şirketler, EQC teknolojisinin, hapsedilmiş iyon kübitlerini Infineon’un yarı iletken süreçlerine entegre etmek için bir yol sunduğunu iddia ediyor.

Oxford Ionics’in kurucu ortağı Chris Ballance, kapana kısılmış iyonların, düşük kuantum hata seviyeleriyle ölçüldüğü üzere lider teknoloji olduğundan ve yarı iletken süreçler ölçekleme problemini çözdüğünden, bu her iki dünyanın da en iyisini sunabilir, diye açıklıyor.

“Kuantum hesaplamadaki en büyük zorluk, performansı artırırken ölçeklendirmektir. Ölçekte üretilebilen ancak performans göstermeyen teknolojiler var ve performans gösteren ancak ölçeklenmeyen teknolojiler var. Elektronik kontrolümüz, her ikisini de yapmak için benzersiz bir şekilde yerleştirilmiştir. Infineon ve olgun ve esnek yarı iletken süreci ile çalışmak, ticari bir QPU’nun erişilebilirliğini hızlandırmamızı sağlar. Pazar lideri düşük hata oranlarımız nedeniyle, bu işlemciler, diğer teknolojilere göre yararlı sorunları çözmek için önemli ölçüde daha az kübite ihtiyaç duyar.”

İlk Oxford Ionics cihazları 2022’nin sonunda bulutta kullanıma sunulacak. İki yıl içinde “yüzlerce” kübit içeren tam entegre bir sistem planlanıyor. Beş yıl içinde şirketler, Oxford Ionics’in kuantum ağ teknolojisini kullanarak daha sonra birlikte bir kuantum süper bilgisayara bağlanabilen tam entegre bir QPU oluşturmayı hedefliyor.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/11/infineon-and-trapped-ionics-enter-the-quantum-computing-race/

Yorum yapın