Incredibuild, oyunlara ve yazılım geliştirmeye yönelik dağıtılmış, daha hızlı yaklaşımını artırmak için 35 milyon dolar ile güçleniyor – Teknolojik Haberler


IncredibuildOluşturma ve test etme sırasında kodun ve ilgili teminatların sevkiyatını önemli ölçüde hızlandıran (ve maliyetini düşüren) bir platform için oyun ve yazılım geliştirme dünyalarında büyük ilgi gören İsrailli bir girişim, biraz sermaye artırdı. kendi gelişimini hızlandırmak için. Şirket, ürün geliştirme için kullanacağı ve daha fazla pazarda topluluğa, geliştirici ilişkilerine ve bulut programlarına daha fazla yatırım yaparak ekosistemini güçlendirmek için kullanacağı B Serisi fondan 35 milyon dolar aldı.

Bu tamamen öz sermaye turu Hiro Capital tarafından yönetiliyor ve geçmiş destekçi Insight Partners da katılıyor. Girişime yakın kaynaklardan, paranın değerinin ikiye katlanmasıyla geldiğini anlıyoruz: Incredibuild en son fon topladığı zaman – o sırada şirkette büyük bir hisseye sahip olan Insight liderliğindeki Mart 2021’de 140 milyon dolar – 300 ila 400 milyon dolar arasında bir değerleme. Şirket, geçen yıl ARR’sini ikiye katladı ve gerçek rakamı açıklamasa da, bu tur muhtemelen mevcut değerini 800 milyon dolara yaklaştırıyor.

Bir B Serisinin A Serisinden çok daha küçük olması tuhaf geliyorsa, bunun nedeni kısmen önceki turun borç ve öz sermayenin bir karışımı olmasıdır: şirket 2000 yılında kurulduğundan bu yana çok az para toplamıştı ve kârlıydı.

Bu son turlar, 1000 müşterisi arasında Epic, EA, Nintendo, Sony, Microsoft, Adobe ve Citibank gibi şirketleri de içeren işletmeye, halihazırda iyi durumda olan ürünlerin üzerine yeni ürünler inşa etmek için sermaye vermekti. (Hiro bir VC’dir ve odaklanır oyun, içerik oluşturucu platformları ve metaverse teknolojisinde; ve böylece potansiyel olarak bu cephede yardımcı olabilir.)

Incredibuild’in ürününü nasıl geliştirdiğine bir örnek, şirketin buluta daha derinden geçişidir. Incredibuild’in ilk yinelemeleri ve hala en büyük kullanım durumlarından biri, kuruluşların hesaplamayı kendi şirket içi makinelerine dağıtmasına yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Eşler arası ağdan farklı olmayan (ama tam olarak benzemeyen) bir konseptte, fikir, kuruluşların ağlarında herhangi bir zamanda boşta CPU bulunmasıdır ve bu nedenle Incredibuild, hem bu boşta kalan boşlukları tanımlamanın hem de ağır kodu etkili bir şekilde bölmek ve bu CPU’larda gerçek zamanlı olarak çalışacak şekilde dağıtmak ve ardından son bir uç noktada yeniden entegre olmak. Zamanla, bu aynı zamanda bulut bilişimi de içeriyordu.

“Grid hesaplamanın bir tadı” CEO Tami Mazel Shachar bir röportajda, “ama gizli sos Incredibuild’in paralelleştirme ve sanallaştırma yaklaşımıdır. Uzak bilgisayara hiçbir şeyin yüklenmesi gerekmez.”

Ve en yakın zamanda, geçen yıl, bazı müşterilerinin yaptıklarını takip ederek, buluta daha da derin bir adım attı: şimdi ortaklıklar imzaladı AWS ve Microsoft Incredibuild teknolojisini doğrudan bu şirketlerin ilgili bulut platformlarında çalıştırılan oyun yığınlarına entegre etme fikri, bulutta aynı anda birçok küçük bilgi işlem parçası kullanmanın, bir platformun en büyük tek hesaplaması üzerinde bir işlemi yürütmekten daha ucuz ve şimdi daha hızlı olduğudur. platform.

“64 çekirdekli bir makinenin işlenmesi gereken yoğun bir işlemim, milyonlarca satır kodum varsa, bu pahalı kabul edilir ve 10 saat çalışır” dedi. Shachar. “Fakat 400 4 çekirdekli makine alıp bunu beş dakika çalıştırırsam daha ucuz, daha kısa ve daha kısa sürede çalışır.”

Henüz şirketlere farklı bulut sağlayıcıları üzerinden bilgi işlem çalıştırmaları için araçlar sağlamadığını ve henüz Google’ın bulut platformuyla benzer bir derin entegrasyon oluşturmadığını da sözlerine ekledi: Müşterilerden bu kullanım durumlarından herhangi birine yönelik talep mevcut değil (henüz değil, en azından).

Bulut kullanımı artıyor olsa da, gerçek hikaye, şirket içi ekipmandan en iyi şekilde yararlanmak için hala çok fazla motivasyon gibi görünüyor.

“Kullanıcılarımızın çoğu şirket içindedir ve daha sonra bir zirve veya ihtiyaç duyduklarında buluta dönüşür” dedi.

Shachar, Incredibuild’in neden iyi büyüdüğüne dair büyük resmin, ürününün bugün pazardaki üç temel faktöre hitap etmesi olduğunu söyledi.

Birincisi, “meta veri deposu”nun yalnızca bir pazarlama kavramından daha fazlası olduğuna inanıyorsanız, önemli ölçüde daha fazla bilgi işlem gücü gerektirecektir ve birçok kuruluşun fark etmeye başladığı gibi, bunun çözümü yalnızca donanıma değil, donanıma da dayanacaktır. ayrıca mevcut donanımın kullanımını akıllıca optimize edebilen bir yazılım.

Bu, çip sıkıntısı nedeniyle donanıma güvenmeye devam etmenin zor olacağı ikinci faktörle ilgili.

Üçüncü faktör, daha fazla medya ağırlıklı kod ve genel olarak daha fazla dijitalleştirilmiş hizmetler için artan dürtünün, insan sermayesi açısından büyük bir baskı görmesidir: orada yeterince yazılım geliştiricisi yok. Bu, yoğun işlerin bir kısmını ortadan kaldırmak için daha fazla yazılım otomasyonu için bir piyasayı yönlendiriyor.

İlginç bir şekilde, dağıtılmış bilgi işlemdeki diğer büyük tema, finansta, özellikle kripto para birimi gibi alanlarda, ademi merkeziyetçiliğe yönelik büyük baskı olmuştur. Bu, Incredibuild’in henüz gerçekten dokunduğu bir şey değil, ancak tükettiği enerji ve diğer kaynaklar için kripto madenciliğinin ne kadar kötü bir rap olduğu göz önüne alındığında, dağıtıma yönelik daha ucuz ve daha verimli yaklaşımının orada uygulanıp uygulanamayacağını sordum.

Shachar, “Kripto fikrine bakıldı” dedi. “Yakın geleceğimizde değil ama kesinlikle bir seçenek. Bu bir odaklanma sorunudur.”

Şu ana kadar Incredibuild’in başlangıç ​​ve nakit yaratan bir işletme olarak oldukça iyi bir yere odaklanmış olması, onun doğru yolda olabileceğinin bir göstergesi.

“Oyun şirketleri geliştirici kapasitesinde bir baskı hissediyor. Incredibuild, derleme derlemesini hızlandırarak geliştiricilere değerli zamanlarını geri veriyor,” dedi Hiro Capital’in ortak finansman ortağı Cherry Freeman. “Tencent, Take Two, EA, Konami, Nintendo, Capcom ve WB Games gibi inanılmaz oyun şirketleri Incredibuild’in faydalarını şimdiden görmeye başladılar ve umarız daha fazla şirketin bu parlak teknolojiyi keşfedip bunlardan faydalanmasını umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, Oyunlar teknolojik ilerleme için son noktadır ve Incredibuild’in her şirketteki her makinede fiili olarak dağıtılmış süper bilgisayar olacağı bir gelecek öngörüyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/incredibuild-powers-up-with-35m-to-boost-its-distributed-faster-take-on-games-and-software-development/

Yorum yapın