Immutable, web3 oyunlarının benimsenmesini artırmak için 500 milyon dolarlık fon başlattı – Teknolojik Haberler


Kripto oyun endüstrisi, alana daha fazla sermaye yerleştirildiğinden ve geleneksel Web 2.0 oyun stüdyoları web3 pazarına girmeye çalıştıkça popülaritesini artırmaya devam ediyor.

Avustralya merkezli bir web3 oyun firması olan Immutable, 500 milyon dolarlık bir geliştirici ve girişim yatırım fonu başlattı, Immutable’ın başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, Teknolojik Haberler’a özel olarak söyledi.

Sermaye, katman-2 Ethereum odaklı platformu Immutable X üzerinde web3 oyunları ve NFT odaklı şirketler oluşturan projeleri finanse etmek için kullanılacak.

Ferguson, Immutable’ın ana hedefinin yeni nesil web3 oyunlarını geniş ölçekte mümkün kılmak olduğunu söyledi. Halihazırda platformunda inşa edilen oyun geliştiricileri ve IP sahipleri arasında GameStop, TikTok, OpenSea ve Illuvium sayılabilir.

“Oyun oynamanın web3’te şimdiye kadar var olan en büyük fırsatlardan biri olduğunu görüyoruz” dedi. “Toplam adreslenebilir pazar muazzam ve günümüz oyunlarından çok daha büyük olacak – sadece oyun içi öğeler için 100 milyar dolarlık bir endüstri.”

Ferguson, toplam adreslenebilir oyun pazarının yıldan yıla %10 arttığını, bu nedenle filmlerin, TV şovlarının ve müziğin oyunların içine gireceği varsayımı altında endüstrinin sahip olunan varlıklar için 1 trilyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip olabileceğini kaydetti.

Ferguson, yarım milyar dolarlık fonun “yerlerin karışımından” bir havuzda toplandığını paylaştı. “Açıkçası bu anlaşmalara katılmak için bilançolarını ve VC tahsislerini kullanan tüm girişim ortaklarımız var, nakit destekli [Immutable’s] bilanço ve ayrıca değişmez ekosistemi teşvik etmek ve inşa etmek için bu amaç için özel olarak tasarlanmış vakfın hibeleri de var.”

Fonu ayrıca ek yatırım fırsatları için BITKRAFT, Animoca Brands, Arrington Capital, Double Peak, AirTree, King River Capital ve GameStop gibi diğer web3 oyun ve NFT odaklı yatırımcılarla ve stratejik oyun yayıncılarıyla işbirliği yapacak.

Mart ayında Immutable bir 200 milyon dolarlık C Serisi Singapur merkezli Temasek liderliğindeki ve firmaya 2,5 milyar dolar değer biçen tur. Immutable Ventures bugüne kadar StarkWare, Stardust, PlanetQuest ve Topology gibi bir avuç web3 firmasına yatırım yaptı.

Ferguson, “Web3’te yüz milyon ila bir milyar oyuncu alacak gerçek oyun içi ekonomilere sahip olacak gerçekten uzun vadeli oyunlar oluşturmaya başlamak için mükemmel bir zaman” dedi. “İlk yüz milyon kullanıcının bir [Web 2.0] oyun. Tek gereken burada bir patlama ve bu, NFT’lerin kaputun altında tamamen sorunsuz bir şekilde kullanılabileceği ve avantajlardan yararlanabileceği makul boyutta başarılı bir oyun.”

Önümüzdeki 24 ay içinde Ferguson, orta ölçekli oyun stüdyolarının web3 dünyasına girmesini ve pazara en hızlı çıkan stüdyo olmasını bekliyor. Ardından, önümüzdeki iki yıl içinde web3 ekosistemine daha fazla oyun sızacak, diye ekledi.

Ferguson, “Önemli olan, web3’ü entegre etmenin zaman alması ve iyi bir oyun oluşturmanın zaman almasıdır” dedi. “Sekiz ila 12 ay içinde büyük bir web3 oyunu akışı olacak ve önümüzdeki birkaç yıl içinde yüzlerce Triple A oyunu olacak.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/immutable-launches-500m-fund-to-boost-web3-gaming-adoption/

Yorum yapın