Immuta, veri düzeyinde güvenlik teknolojisi için 100 milyon dolar topladıVeri güvenliği girişimi Immuta Inc. bugün, şirketin değerlemesini 1 milyar dolara sabitleyen 100 milyon dolarlık bir geç aşama finansmanı artırdığını söyledi.

Veri düzeyinde erişimi güvence altına alan yazılım üreticisi, E Serisi turunun topladığı toplam tutarı 267 milyon dolara getirdiğini söyledi.

Immuta’nın yazılımı, bir kuruluşun tüm bilgi işlem ortamında verilere yetkisiz erişimi önleyerek, verileri her sistemde ayrı ayrı koruyan geleneksel yaklaşımlara bir alternatif sunar. Buna karşılık Immuta, platformunun yöneticilerin verileri merkezi bir merkezden yönetmesine izin verdiğini söylüyor. Sistem ayrıca örüntü tanıma algoritmalarını kullanarak verileri keşfeder ve sınıflandırır.

İcra Kurulu Başkanı Matt Carroll (resimde), Amazon Web Services Inc. ve Snowflake Inc.’in popüler veri ambarı platformlarına atıfta bulunarak, çoğu kurumsal ortamda, “insanlar Redshift veya Snowflake gibi bilgi işlem katmanlarınızı temsil eden bir platforma sahiptir” dedi. tamamen farklı bir yaklaşım benimsedim. Her hesaplama katmanına yerleştirmek için yerel olarak kod yazdık [of source data] böylece yönetişim ekibiniz ilkeler yazabilir ve bunları veriler üzerinde yerel olarak uygulayabilir, ancak müşteriler bunu asla göremez.”

Politika azaltma

Immuta’nın motoru, bir kuruluşun verilerini tarar ve özelliklerine göre kullanım çıkarımı yapar. Ardından, küresel politikalar için bir temel olarak kullanılabilecek etiketler oluşturur. “Sorgu anında özniteliklere dayalı erişim tabanlı kontroller kullanıyoruz” dedi. “Bu, kullanım durumlarının %90’ında verileri keşfedebileceğimiz ve ilkeleri uygulayabileceğimiz anlamına geliyor.”

Carroll, müşterilerin uyguladıkları veri erişim ilkelerinin sayısını genellikle %75 oranında azaltabileceğini ve bir müşterinin 400 sayfalık bir ilke kılavuzunu yalnızca 56 kurala indirebileceğini söyledi. Şirketin platformunun bir veri keşif motoru olmadığını, bunun yerine veri sınıflandırmasına odaklandığını ve veri keşfini otomatikleştiren sistemlerle entegre olduğunu kaydetti.

Carroll, geleneksel rol tabanlı erişim denetimlerini kullanarak, “yalnızca Massachusetts’ten bir kişinin Massachusetts’ten gelen verileri görebilmesi için istisnalar yazmanız gerekir” dedi. “Kullanıcının nerede olduğunu biliyorsak, politikayı yalnızca bir kez yazmamız yeterlidir. ‘Değil’ ifadeleri yazmak zorunda değiliz. Ölçekte basitleştirme, çok daha az politika yükü gerektirir.”

Bir yıldan daha kısa bir süre önce 90 milyon dolar toplamış olan Immuta, operasyonları finanse etmek için açıkça paraya ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine, “İç yatırımların yanı sıra birleşme ve satın almalarla da agresifleşmek istiyoruz. Organik ve inorganik yatırımlar için elimizde yaklaşık 200 milyon dolar olacak.” Şirketin fon sağlamak istediği alanlar arasında izleme araçları ve uluslararası ayak izinin genişletilmesi yer alıyor.

Immuta, müşterileri arasında Roche Holding AG, Mercedes-Benz Group AG, International Consolidated Airlines Group SA ve ABD Ordusunu sayar. Carroll, şirketin geçen yıl müşteri tabanını ikiye katladığını ve gelirini %130’dan fazla artırdığını söyledi.

Bu tur tarafından yönetildi NightDragon Acquisition Corp., genel müdürü Dave DeWalt, daha önce güvenlik sağlayıcıları FireEye Inc. ve McAfee LLC’nin CEO’suydu. Bu turdaki bir diğer yeni yatırımcı, veri ambarı satıcılarının yatırım kolu olan Snowflake Ventures.

Bu tura katılan önceki yatırımcılar arasında Dell Technologies Capital, DFJ Growth Management LLC, IAG Ventures Pty Ltd., Intel Capital Corp., March Capital Management LLC, StepStone Group Inc., Ten Eleven Ventures LLC ve Wipro Ventures yer alıyor. Wipro Ltd.’nin risk sermayesi kolu

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/08/immuta-scoops-100m-data-level-security-technology/

Yorum yapın