İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis, alacaklı anlaşmazlığını çözme konusunda ‘iyimser’: Reuters


Genesis Global Capital’in avukatları, Mayıs ayı sonuna kadar Bölüm 11’den çıkma hedefiyle, alacaklılarla aralarındaki anlaşmazlıkları bu hafta çözeceklerinden eminler. raporlamak Reuters’ten.

İlgili makaleye bakın: Genesis’in ticaret kolu blockchain üzerinde fon hareket ettiriyor, iflas etmiş birimler yükümlülüklerin kapsamını ortaya koyuyor

Hızlı gerçekler

  • Genesis’in 19 Ocak’ta iflas koruması başvurusunda bulunmasının ardından Manhattan’daki ilk duruşmada Genesis’in avukatı Sean O’Neal, şirketin alacaklılarla olan anlaşmazlıklarını bu hafta çözeceğine “bir ölçüde güveni” olduğunu söyledi.
  • O’Neal, iki aylık müzakerelere atıfta bulunarak, “Bir arabulucuya ihtiyacımız olacağını düşünmüyorum… Ben oldukça iyimserim,” dedi. Ancak avukat, ekibin gerekirse arabuluculuk isteyeceğini söyledi.
  • Genesis ve borç verme birimlerinden ikisi, Sam Bankman-Fried’in FTX borsasının çökmesinin ardından müşteri çekme işlemlerini dondurduktan iki ay sonra iflas koruması için başvurdu. Genesis, FTX bulaşmasının iflas etmiş kurbanları olarak kripto borç verenler Celsius Network, Voyager Digital ve BlockFi’ye katıldı.
  • Genesis’in alacaklılarının 1,5 milyar ABD doları tutarında alacağının avukatı olan Brian Rosen, duruşmada bir anlaşmaya “yaklaştığımızı” söyledi.
  • Barry Silbert’in Genesis’in sahibi olduğu girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group iflasa dahil değil. Ana şirket aynı zamanda varlık yöneticisi Grayscale ve kripto haber kaynağı CoinDesk’in de sahibi.
  • Genesis temsilcileri, 5,1 milyar ABD Doları varlık ve yükümlülük ve şirketin en büyük 50 alacaklısına en az 3,5 milyar ABD Doları borçlu olan çeşitli varlıkları bir açık artırmada satmayı planladıklarını söylediler.

İlgili makaleye bakın: Genesis, Gemini, kayıt dışı menkul kıymet satışları nedeniyle ABD suçlamalarıyla karşı karşıyaKaynak : https://forkast.news/headlines/bankrupt-crypto-lender-genesis-optimistic-about-resolving-creditor-dispute-reuters/

Yorum yapın