İçerik pazarı Pepper, ABD’ye genişlemek için 14,3 milyon dolarlık fon sağladı – Teknolojik Haberler


Google, Meta, Amazon ve Adobe gibi küresel markaları 100.000’den fazla içerik oluşturucuyla birleştiren bir içerik pazarı olan Pepper Content, ABD’ye genişlemeyi planlarken yeni bir finansman turunda 14,3 milyon dolar topladı.

Bessemer Venture Partners, Hintli girişimin A Serisi finansman turunu yönetti. Tanglin Venture Partners, Lightspeed Venture Partners, Titan Capital ve Gokul Rajaram, Ritesh Agarwal, Abhinav Sinha, Ankur Nagpal, Dheeraj Pandey, Ashish Gupta ve Kunal Shah dahil olmak üzere melek yatırımcılar da girişimin tüm zamanlarını bir araya getiren yeni tura katıldı. yaklaşık 19 milyon dolara çıkardı.

Biber İçeriği işletmelerin içerik pazarlama ihtiyaçları için onaylanmış profesyonelleri belirlemesine ve onlarla çalışmasına yardımcı olur.

Pepper Content’in kurucu ortağı ve CEO’su Anirudh Singla, firmayı BITS Pilani’de okurken üniversitenin yurt odasında kurdu. Teknolojik Haberler ile yaptığı röportajda Singla, eğitimini desteklemek için pasif bir gelir elde etmek istediğinde boşlukları belirledi.

“Bir yaratıcı olarak, zamanın sadece %30 ila %40’ını oluşturuyordum. Zamanın geri kalanını gülünç derecede düşük fiyatlara teklif vererek geçiriyordum” dedi.

Mevcut platformlar yerel nüanslarla özel olarak tasarlanmamıştı, ancak Singla, ucuz mobil veri tarifeleriyle rakiplerinin altını oyan telekom operatörü Jio Platforms’un gelişinin aniden pazarı yüzlerce artırdığı için içerik için büyük bir talep olduğunun açık olduğunu söyledi. hizmet edilmeyi bekleyen milyonlarca kullanıcı.

Pepper, platformundaki içerik oluşturucuların zorlu testlerden ve inceleme süreçlerinden geçmesi gerektiğini söylüyor; bu, girişimin müşterilere sağladığı yetenek kalitesini iyileştirmesine ve korumasına yardımcı olan bir faktör. Singla, Pepper’ı kullanan işletmelerin daha fazla iş ile geri dönmeye devam ettiğini söyledi.

Kurumsal müşterilerin listesinin de son çeyreklerde arttığını söyledi. Pepper Content, CRED ve Groww gibi startup’lar ve Big Tech’in yanı sıra Adani Enterprises, Hindustan Unilever, HDFC Bank, Tata Capital ve Binance’i içeren 1000’den fazla kuruluş dahil olmak üzere 2.500’den fazla müşteriyle çalışır.

“Bu platformu hem markalar hem de içerik oluşturucular için bir süper güç haline getirmek istiyoruz. Hindistan’dan çıkan son yetenek devrimi, 1990’larda teknoloji yeteneği için TCS olan Infosys idi. Pepper’ın kurucu ortağı ve COO’su Rishabh Shekhar, Pepper Content, yüksek kaliteli yaratıcı ve pazarlama yeteneğinin küresel fırsatlara erişmesini sağlayarak bir sonrakini ortaya çıkarmak için burada” dedi.

Singla, girişimin yıllık 8 milyon gelir elde ettiğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD’ye genişlemeyi planladığını söyledi. Pepper, son çeyreklerde hizmetlerini video içeriği, grafik tasarım ve dil çevirilerini de içerecek şekilde genişletti.

“Pepper’ın yüksek kaliteli, isteğe bağlı ve bütçeye uygun içerik üretimi için küresel ölçekte işletmeler için genişleyen iş ortağı olma değer önerisi gerçekten hedefini buldu. Lightspeed India Ortağı Dev Khare, yaptığı açıklamada, Pepper’ın içerik oluşturuculara ve kuruluşlara içerik operasyonları oluşturma, işbirliği yapma ve yönlendirme konusunda yardımcı olmaya yönelik SaaS teklifinin ABD’de ve küresel olarak güçlü bir pazar yankısı bulduğuna inanıyoruz” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/content-marketplace-pepper-lands-14-3-million-funding-to-expand-to-us/

Yorum yapın