Icebergify: En Çok Dinlenen Spotify Sanatçılarından Bir Buzdağı Nasıl Oluşturulur


Bugün sosyal medyada bulundun mu? Feed’inizde dolaşan o tuhaf müzikal Buzdağlarını gördünüz mü? Yalnız değilsin. Ekran görüntüleri bunun gibi bugün, özellikle Twitter’da tur atıyor.

Her şey adı verilen bir web sitesinin büyüsü ile yaratılmıştır. buzdağı vermek.

Icebergify, Spotify dinleme alışkanlıklarınızdan elde ettiğiniz verileri kullanarak, popülerliğe göre sıralanmış en çok dinlediğiniz sanatçılardan oluşan bir Buzdağı oluşturur. Buzdağının ucunda mı? En sevdiğiniz “ana akım” sanatçılar. Taylor Swift’leriniz, Beyonce’leriniz, Drake’leriniz vb. Ne kadar aşağı inerseniz, o kadar belirsiz hale gelir. Biraz buna benziyor…

Kendi buzdağınızı görmek istiyorsanız, şuraya gidebilirsiniz. web sitesi doğrudan. Dikkatli olun: Spotify oturum açmanızı gerektirir.

Icebergify web sitesi, Rice Üniversitesi’nde Bilgisayar ve Veri Bilimi okuyan birinci sınıf öğrencisi Akshay Raj tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcı adınız, Spotify hesap kimliğiniz ve son birkaç yılda en çok dinlenen 50 parça ve sanatçıyla sınırlı olan, siteden para kazanma veya toplanan verileri kullanma planının olmadığını söylüyor.

O nasıl çalışır? Oldukça basit. Icebergify en çok dinlediğiniz sanatçıları alır ve onları popülerlik sıralamasına göre sıralar. Akışlar, paylaşımlar, kaydetmeler, beğeniler ve takipçiler hesaba katılır. Bu nedenle Beyonce buzdağınızın tepesinde olabilir, ancak daha az bilinen sanatçılar en altta, okyanusun altında. Ayrıca kayda değer: Görünüşe göre Icebergify şaşırtıcı popülaritesi nedeniyle sular altında kalıyor. Hemen işe yaramazsa daha sonra geri dönün.

Kaynak : https://www.cnet.com/culture/entertainment/icebergify-how-to-create-an-iceberg-of-your-most-listened-to-spotify-artists/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın