IBM ve Maersk, blockchain tabanlı TradeLens tedarik zinciri platformunu devre dışı bıraktı


IBM ve Maersk’ten dört yıl sonra TradeLens’i tanıttışirketler TradeLens tekliflerini geri çekeceklerini ve blockchain tabanlı tedarik zinciri platformunu bırakacaklarını açıkladılar.

Platform, 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda çevrimdışı olacak. Görünüşe göre platform, ticari olarak uygun olacak kadar kullanıcı çekmedi.

AP Moller – Maersk’in iş platformları başkanı Rotem Hershko, “Tam küresel endüstri işbirliği ihtiyacına ulaşılmadı” dedi. Beyan Maersk’in web sitesinde yayınlandı. “TradeLens, bağımsız bir işletme olarak çalışmaya devam etmek ve finansal beklentileri karşılamak için gerekli ticari uygulanabilirlik düzeyine ulaşmadı.”

2018’de piyasaya sürülen ve IBM ile Maersk’in bir bölümü olan GTD Solution tarafından ortaklaşa geliştirilen TradeLens, kargo gönderilerinin çıkış noktalarından ayrılırken, limanlara varırken ve denizaşırı ülkelere gönderilirken ayrıntılarını kaydeden bir elektronik gönderi defteri aracılığıyla küresel tedarik zincirlerini dijitalleştirmeyi ve basitleştirmeyi amaçlıyordu. ve sonunda alındı.

Denizcilik endüstrisinin geleneksel bilgi paylaşım tarzının eski elektronik veri alışverişi (EDI) sistemlerine, e-postaya, faksa veya kuryeye dayandığı durumlarda, TradeLens tedarik zincirindeki tüm ilgili tarafların sevkiyatın varış saatleri gibi takip bilgilerini ve gümrük gibi belgeleri görüntülemesine izin verdi. yayınları, ticari faturaları ve konşimentoları neredeyse gerçek zamanlı olarak izinli blockchain defteri.

Kısa ömrü boyunca proje, okyanus taşıyıcıları, terminaller, iç depolar, gümrük makamları ve intermodal sağlayıcılar dahil olmak üzere 300’den fazla üyeden oluşan bir ağ oluşturdu.

Telif hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3681098/ibm-maersk-scuttle-blockchain-based-tradelens-supply-chain-platform.html#tk.rss_all

Yorum yapın