Hyundai N’nin ‘yuvarlanan laboratuvarları’ çok sıkıcı olmayan performans EV’lerini hayal ediyor


Hyundai otomobil kültürünü canlı tutmaya çalışıyor performans odaklı iki elektrikli araç (EV) konseptiyle “yuvarlanan laboratuvarlar” olarak adlandırıyor. RN22e, modifiye edilmiş bir Ioniq 6 gövdesine sahiptir ve N Vision 74, hiç piyasaya sürülmemiş 1974 Pony Coupe konseptinden sonra modellenmiştir – ancak her ikisi de, bir tür fütüristik kapsül (veya iyi.. . bu şey).

İki konsept, Hyundai’nin yüksek performanslı araçlara odaklanan “N” alt markasından geliyor. N Vision 74, ikisi arasında en çarpıcı olanıdır ve orijinal olarak ikonik Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan 2025 Hyundai N Vision Gran Turismo ve 1974 Pony Coupe konseptinden öğeler çeken bir tasarıma sahiptir. DMC DeLorean’ı yapın.

Ancak bu yineleme, gazla çalışan motoru, aracı 250 km / s’nin (155 mil / saat) üzerine itebilen hibrit bir hidrojen yakıt hücresi sistemi için değiştirir. Ayrıca 800V hızlı şarj özelliğine sahip 62,4 kWh pil ve 372 milden fazla sürüş menzili var.

Yine de bu, Hyundai’nin Pony’den sonra modellenen bir EV yaratmaya yönelik ilk girişimi değil. 2019’da Hyundai, klasik otomobile saygı duyması gereken 45 EV konseptini sergiledi (ama bence gerçekten hakkını vermiyor). hyundai daha sonra 70’lerden kalma bir Pony hatchback’i bir EV’ye dönüştürdü ve onu retro ile modernin buluştuğu bir grup havalı unsurla donattı.

RN22e, N Vision 74 kadar gösterişli değil ama yine de oldukça şık. Şirketin geçen hafta tanıttığı Ioniq 6 ile aynı aerodinamik düzene tasarımını kullanıyor ve bu da daha verimli performans sağlıyor. Hyundai’ye göre, RN22e, 400 veya 800V hızlı çoklu şarj özelliğine sahip 77,4 kWh pile ve 250kph (155mph) üzerinde maksimum hıza sahiptir. Hyundai’nin “duygusal sürüş deneyimi” olarak tanımladığı şeyin keyfini çıkarmak istiyorsanız, RN22e’nin sürüş sırasında sahte motor sesleri üreten N Sound Plus özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Hyundai, son zamanlarda bu badass EV restomod gibi bazı etkileyici konsept otomobilleri zorluyor. Bu kavramlardan herhangi birinin fabrika kapısından çıkıp çıkmayacağını bilmiyoruz, ama en azından Biliyoruz Hyundai N’nin ilk elektrikli otomobili Ioniq 5 N’yi 2023’te piyasaya sürdüğünü söyledi.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/17/23266195/hyundai-n-lab-concepts-performance-evs-nvision-74-rn22e-electric-vehicles

Yorum yapın